Презентація "Різновиди клітинок"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Різновиди клітинок"
Слайд #1
Різновиди клітинок


Слайд #2
Клітинка - один з найпопулярніших видів малюнків на тканині: перші згадки про неї датуються III століттям нашої ери. Тканини з малюнком у клітку отримали загальну назву « шотландка » , тому що вони родом з Шотландії . Щільна вовняна тканина в клітку в цій країні стала знаком клану : кожен рід мав певний за кольором і розміром малюнок клітини , званий « тартан ». Спеціальна компанія займається реєстрацією тартанов , яких нині налічується 2200 варіантів : фамільні , королівські , державні забарвлення , створювані з нагоди свят - все враховується !


Слайд #3
КЛІТИНКА


Слайд #4
• Англійська клітинка - неяскравий картатий малюнок на вовняних костюмних тканинах , який використовується у виробах класичного стилю. Колірна гамма включає сірі та коричневі тони. Прикладом є тканина,яка є фірменною для бренду Burberry , виконана в поєднаннях коричневого , чорного , бежевого і червоного кольорів.


Слайд #5


Слайд #6


Слайд #7
• «Віші» - малюнок у дрібну клітинку , що з'явився в 1850 р. і названий на честь французького міста


Слайд #8


Слайд #9


Слайд #10
• « Куряча лапка » (« п'є- де- кок » ) , «гусяча лапка » (« п'є- де- куль» ) , « собачий зуб» - двоколірний , контрастний малюнок на тканині у вигляді деформованої клітини , з витягнутим кутом - одержуваний шляхом переплетення ниток ; тканини з таким малюнком ввела в моду Коко Шанель у 20- 40 -ті роки XX століття. В Англії та Фінляндії цей малюнок більших розмірів називається « собачий зуб».


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13
• « Мадрас » - щільна бавовняна тканина з друкованим малюнком багатобарвної клітини великого розміру з асиметричним рішенням композиції ; названа на честь великого промислового міста Індії.


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17
• Оксфорд - бавовняна або з додаванням хімічних волокон сорочечная тканину в смужку чи клітинку .


Слайд #18


Слайд #19
• « Пепита » - невеликий малюнок на тканині у вигляді квадратів « із завитками » , одержуваний шляхом переплетення ниток контрастних кольорів; родом з Іспанії .


Слайд #20


Слайд #21
• «Принц Уельський » (« Естерхазі » , Віндзорська клітка) - костюмна вовняна тканина сірого кольору з тонкими смугами світлого і темного кольору , при перетині яких утворюються клітини ; в назвах задіяні імена вельмож , які використовували ці тканини у своїх костюмах , незважаючи на їх низьке походження .


Слайд #22


Слайд #23
• Тартан - клітина на щільної шерсті , одержувана переплетенням ниток , знак приналежності до певного роду .


Слайд #24


Слайд #25


Слайд #26
• Шотландка - загальна назва тканин у велику клітинку .


Слайд #27


Слайд #28