Презентація "Філософія буття в образотворчому мистецтві Далекого Сходу"

+3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Філософія буття в образотворчому мистецтві Далекого Сходу"
Слайд #1
Філософія буття в образотворчому мистецтві Далекого Сходу
Мудрець шукає все в самому собі,нерозумна людина – в іншому.
Конфуцій
Виконала: Личак Аня
Учениця 11-А класу


Слайд #2
Художня культура далекосхідного регіону включає мистецтво Китаю, Японії, Кореї, Монголії, Тибету, які мають багато спільних рис, зокрема глибинне філософське-поетичне одухотворене ставлення до природи, яка існує за своїми законами й визначає життя людини.


Слайд #3
  Стародавній китайський національний живопис відрізняється від європейського за художніми засобами, матеріалом і технікою. Картини пишуться тушшю, мінеральними і рослинними фарбами на шовку або на особливому рисовому папері з м'ягкого тонкого волокна. Вони мають форму баатометрових сувоїв - горизонтальних для розглядання на столі й вертикальних для прикрашення стін.


Слайд #4
Чжао Менфу. Людина з конем на вітрі


Слайд #5
Ху Вей. Хризантема та бамбук
Жень Женьфа.
Ні Цзань. Дерева та долина гори
Чжао Менфую Десять хризантем


Слайд #6
Янь Лібенью Імператор У-ді
Анонім 11 ст. Поет під деревом
Анонім 12 ст. Птихи і квіти
 
У живописних образах часто втілюються філософські ідеї конфуціанства, даосизму, буддизму.


Слайд #7
На Сході здавна живопис поєднувався з каліграфією, зараз вважаються рідними сестрами. Витонченість ієрогліфів, а також поезія вірша не тільки доповняють зміст картини, а й надають їй особливої завершеності. Образи мали символічне значення, пов’язане з ідеями стародавньої космології. Художник прагнув передати світову гармонію, ритм, що лежить в основі явищ природи, тому він був далеким від натуралізму та прагнення до зовнішньої подібності. Структуру мальовничого сувою визначають найважливіші основи – Небо і Земля, у них утілено два протилежні принципи світопобудови: чоловіча сила (ян) і жіноча сила (інь). Гори вважалися уособленням чоловічого світлого початку, а води – жіночого. Давні трактат з мистецтва композиції вчили художника: «Перш ніж опустити пензель, неодмінно визнач місце Неба і Землі… Між ними дбайливо розташуй пейзаж».


Слайд #8
Хуан Цюанью Рідкісні птахи


Слайд #9


Слайд #10
Хонамі Коецу та Таварай Сотацую Тисяча лелек.Сувій живопису та каліграфії


Слайд #11
Природа розглядалася як місце порятунку від суспільства, як притулок, де самітній відлюдник – поет чи філософ – милується і насолоджується іі красою, намагається осягнути її таємниці. Мініатюрність людських фігурок, зображених на тлі грандіозних ландшафтів, повинна була викликати думки про велич світу, в якому людина – лише піщинка. У цьому полягала відмінність уявлень китайської культури від європейської, де людині приділялася головна увага, її зображували як силу, що перетворює світ.


Слайд #12
Живопис


Слайд #13
Корейський живопис на шовку і папері має свої особливості, він більш камерний. Пейзажні образи створюються не чітко реалістичними, а ніби розмитими у блідо-сіруватих тонах. Імітуючи китайських митців, давні корейські майстри виробили власну манеру і техніку письма, свідченням чого є творчість засновника національного пейзажного живопису Чон Сона («Після дощу на горі Інван», «Алмазні гори»), Майстерністю вирізняються анімалістичні картини Пен Сан Бека («Кішки і горобці»), самобутні жанрові сценки з повсякденного життя Ким Хон До (Танець в масках»), незвичні за ракурсом композиції Хон Се Сопа («Качки, що пливуть»).


Слайд #14
Ван Вей. Після снігопаду


Слайд #15
Із секретів китайської порцеляни


Слайд #16
Порцелянова ваза 17 ст.
Порцелянові тарелі часів династ Мін


Слайд #17
Форми порцелянових виробів найрізноманітніші: вази для квітів, дзбани різного призначення тощо. Серед мотивів розпису переважають півонії й хризантеми, плоди і тварини, трапляються пейзажі й жанрові сценки, що копіюють живопис і візерунки шовкових тканин. Дуже частим є зображення імператорського І дракона, якого легко розпізнати за п’ятьма кігтями.


Слайд #18
Спасибі за увагу!