Презентація "Молодіжні субкультури"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Молодіжні субкультури"
Слайд #1
Молодіжні субкультури
«Неформальні дитячі організації та субкультури»… Що це? Дехто з дорослих їх не полюбляють, дехто – їх просто не помічають, а для деяких – все просто байдуже... Вони не такі, як усі, переважна більшість людей їх не розуміє.


Слайд #2
Нерозуміння дорослих примушує молодь віддалятися, об’єднуватися та створювати власний світ.


Слайд #3
Перш за все, це і зумовлює формування неформальних молодіжних об’єднань та молодіжної субкультури в цілому.


Слайд #4
Кожному, напевно, доводилося йти по вулиці, їхати в транспорті або просто дивитись телевізор і бачити людей, які в чомусь не схожі на інших.


Слайд #5
У когось на голові ірокез, хтось весь у металі, а хтось у чорній шкірі проноситься повз вас на мотоциклі.


Слайд #6
Найчастіше це і є представники сучасних молодіжних субкультур.


Слайд #7
Кожен представник субкультури приймає норми, цінності, картини світу, стиль життя та інше – за зразок свого існування. Але паралельно з цим існують і зовнішні атрибути, які свідчать про приналежність до певного угрупування.


Слайд #8
Молодь створює свою жаргонну мову – своєрідний сленг, моду, музику та моральний клімат.


Слайд #9
За домінуючими цінностями та ознаками всі молодіжні субкультури можна поділити на такі групи:


Слайд #10
Музичні
Вони виникли навколо різних музичних стилів.


Слайд #11
Металісти
Серед їхніх атрибутів - шкіряні куртки-«косухи», , чорний одяг, довге волосся, футболки із зображенням улюбленого метал-гурту, шипи та ланцюг - «антигоп».


Слайд #12
У антигопа своя історія. Його використовували за назвою - відбивалися, від грабіжників. Один кінець ланцюга чіпляли до пояса штанів, другий - до гаманця, який носили в задній кишені.


Слайд #13
Репери
Напрямок В Україні поширився в 90-х. Обов’язкові вміння всіх реперів – вміти читати реп, танцювати «брейкданс», вміти малювати графіті.


Слайд #14
Характерний одяг: штани «дизелі», дуті короткі куртки, всі речі на декілька розмірів більші.


Слайд #15
Брейкери
Об’єднані на основі спільного інтересу до танців типу брейк. Зовнішній атрибут – вузькі темні окуляри. Брейкери займаються спортом, не палять.


Слайд #16
Епатажно-протестові субкультури

Мета – самоствердження серед однолітків через заперечення загальноприйнятих норм поведінки. Негативно ставляться до праці, вживають наркотики, алкоголь. Захоплюються рок-ансаблями.


Слайд #17
Байкери
Віддають перевагу романтизації подорожей та вираженню своєї індивідуальності в зовнішньому вигляді, володінні мотоциклом – байком


Слайд #18
Найбільше цінують швидкість. Зовнішній вигляд – шкіряна куртка «косуха», бандана, шкіряні штани, ланцюги на шиї, пірсинг, каблучки, татуювання, довга борода.


Слайд #19
Панки
Виникли в 70-ті роки. Панк-стиль характеризується низьким загальноосвітнім і культурним рівнем, агресивним самоствердженням


Слайд #20
Специфічний шик для панка - ірокез, особливо якщо він яскраво пофарбований і стоїть перпендикулярно до голови. Проте це не просто зачіска, а протест проти... насилля.


Слайд #21
Таку зачіску носило плем'я ірокезів в Америці, яке потім жорстоко винищили. Вони носять комуністичну символіку, атрибутику СРСР, червоні шнурки і скріпки.


Слайд #22
Розправно-самосудні субкультури
Переважно вихідці з робітничих сімей, які за допомогою сили борються з різними відхиленнями від певних ідеалів.


Слайд #23
Скінхеди(скіни)
Скінхеди, скіни (від англ. Skin - шкіра і head голова) В Україні з’явилися ще наприкінці 80-х рр. ХХ ст. Скінхеди поділяються на течії нацистів та пацифістів.


Слайд #24
Зовнішній вигляд: побрита голова, татуювання, важкі черевики зі стальними вставками, дута куртка без комірця зі змійкою та резинками на рукавах, підтяжки темного кольору, вузькі джинси.


Слайд #25
Це агресивно налаштована молодь, яка виражає свій протест наднаціоналістичними поглядами та не визнає інші раси як рівних членів суспільства.


Слайд #26
Головна загроза для суспільства полягає в їх агресивності, вони часто під впливом алкоголю або наркотичних речовин створюють жорстокі бійки, які переростають у велике кровопролиття.


Слайд #27
Гопники
Походить з рос. мови – ГОП – городское общество презрения. Це угрупування «пацанів», переважно вихідців з робочих сімей, що фізичною силою «очищають» міста від «неформалів».


Слайд #28
Властива інтелектуальна нерозвиненість, агресивність


Слайд #29
Можуть вимагати гроші чи цінні речі від інших людей, ходять групами по декілька осіб. Носять «кепку» та спортивні штани.


Слайд #30
Романтико- ескапітські
(англ. – втекти, уникнути, позбавитися). Відрізняються орієнтацією на створення паралельного світу, витворення власного «міфу».


Слайд #31
Хіпі
З’явилися в 1972 році в Україні. Приводом до появи цього угруповання став британський гурт «Beatles». Хіпі – це своєрідний протест проти суспільства того часу.


Слайд #32
Виділяються довгим волоссям, саморобними прикрасами – «фєнічками», розірваним одягом, романтикою автостопу, можливістю втекти від реалій життя.


Слайд #33
Девіз угрупування – «Відмовся від всього соціального – помри молодим».


Слайд #34
Тому вони не жили в будинках, не дотримувались особистої гігієни, вживали алкогольні і наркотичні речовини, їздили на великих швидкостях.


Слайд #35
Готи
Представники готичної субкультури натхненні естетикою смерті. З’явилися в 1979 році.


Слайд #36
Живуть готи за принципом: «Momento mori» - пам'ятай про смерть. Зовнішній вигляд готів: чорний одяг, чорне довге волосся, чорний макіяж і в дівчат, і в хлопців.


Слайд #37
Люблять гуляти кладовищами, цікавляться містикою.


Слайд #38
Емо
(від «емоції») – субкультура, основним змістом якої є прояв емоцій. Емо ніколи не приховують свого емоційного стану, завжди і при будь яких обставинах проявляючи його.


Слайд #39
Часто в емо-музиці переважає крик («скрім»), плач, вереск . Вони вважають світ занадто жорстоким.


Слайд #40
Відгороджуються від світу довгим, косим, рваним чубом, який закриває одне око та фарбують очі і нігті в чорний колір, і хлопці також.


Слайд #41
Кольорова гама одягу – поєднання чорного з рожевим. Мета їхнього одягу - стерти різницю між хлопчиком і дівчинкою.


Слайд #42
Досліджуючи Інтернет-сайти Емо, бачимо пропаганду самопошкодження та самогубства як протест існуючому стану суспільства, як виклик дорослим


Слайд #43
Гедоністично-розважальні субкультури
це субкультури, члени яких отримують насолоду від різного роду розваг, якими займаються.


Слайд #44
Хакери
комп’ютерні злочинці, здатні зламувати будь-які захисні системи, запустити в систему віруси


Слайд #45
В Україні з’явилися у 60-70 рр. ХХ ст. Мають свої інтернет-видання, культові сайти.


Слайд #46
Геймери
Прихильники комп’ютерних ігор, які вбачають в іграх сенс свого життя. Відокремлюють себе від спілкування з людьми.


Слайд #47
В основному, це – залежні люди, які проводять за комп’ютером до дванадцяти годин на день.


Слайд #48
Фуррі
Поєднує людей, які захоплюються людиноподібними тваринами в образотворчому мистецтві, анімації, художній літературі та дизайні.


Слайд #49
Зовні нічим не відрізняються, спілкуються між собою через мережу Інтернет.


Слайд #50
Релігійно-містичні субкультури
Постають унаслідок синтезу містичних та релігійних культів.


Слайд #51
Растмани
Рух зародився серед чорношкірого населення Ямайки, в Україні запозичений від іноземних студентів – африканців та європейців.


Слайд #52
Растамани пропагують ідею рівності людей перед Джа (Богом), слухають музику стилю реггі, носять дреди та червоно-жовто-зелені берети, курять ґанджу (маріхуану).


Слайд #53
Сатаністи
Цю субкультуру ще називають «блекстерами» - від назви найжорстокішого напряму в рок-металі – «блека», виконавці якого не співають, а хриплять та кричать.


Слайд #54
«Блекметал» вбирає в себе ідеї язичництва, агресію та протистояння християнству. Сатаністи носять чорний одяг, їхні груди прикрашає перевернутий хрест або пентаграма.


Слайд #55
Отож, вплив молодіжних субкультур має як негативні, так і позитивні сторони. Негативних сторін у змісті діяльності молодіжних субкультур найбільше в розправно-самосудних течіях – кримінальна відповідальність.


Слайд #56
У розважально-музичних – це інфантильність (дорослі діти), у ескапістських –невміння співжити в суспільстві, досягати в ньому успіху, безнадійна втеча,. Найбільшим фактором негативного впливу майже всіх течій молодіжних субкультур є нездоровий спосіб життя.


Слайд #57
Роботу виконала учениця 8-А класу
Коваль Олена.