Презентація "Опера"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Опера"
Слайд #1
Опера


Слайд #2
«Опера - це дія, враження, кохання, романтика, пристрасть, це театр, це життя»
Ірина Житинська


Слайд #3
О́пера (італ. opera — «дія», «праця», «твір») — музично-драматичний жанр, що ґрунтується на синтезі музики, слова, дії. В опері сценічна дія органічно поєднується з вокальною та інструментальною музикою, досить часто — з балетом і пантомімою, образотворчим мистецтвом.


Слайд #4
Опера може складатися з кількох дій, дії можуть поділятися на сцени. Опери можуть будуватися з окремих вокальних форм, таких як арія, речитатив, вокальний ансамбль, хори, оркестрові номери (увертюра, антракти), або відрізнятися наскрізним розвитком, що не передбачає поділу на такого роду форми.


Слайд #5
Опери розраховані на виконання оперними співаками в супроводі оркестру. В багатьох країнах світу існують спеціально обладнані будівлі для виконання опер — оперні театри.


Слайд #6
Опера виникла наприкінці XVI сторіччя в Італії, як спроба групи вчених-гуманістів, літераторів і музикантів відродити давньогрецьку трагедію.
Першою оперою як правило вважають написану 1597 року оперу «Дафна» Якопо Пері, представника мистецького об'єднання Флорентійська камерата.


Слайд #7
Вершиною розвитку опери в кінці 18 столітті стала творчість В. А. Моцарта, автора 20 опер. Його роботи в жанрі опери-серіа («Ідоменей», «Милосердя Тіта»), однак, не змогли повернути життєздатність опери-серіа, натомість комічні опери — «Так чинять усі», «Весілля Фігаро», «Чарівна флейта», «Дон Жуан» лишаються в числі найпопулярніших опер світу.


Слайд #8
Відомими оперними співаками є Енріко Карузо, Лучано Паваротті, Хосе Каррерас і Пласідо Домінго.


Слайд #9
Відомі оперні співачки - Марія Каллас, Кірі Те Канава і Анна Нетребко.


Слайд #10
Дякую за увагу!