Презентація "Негативний вплив тютюну на довкілля"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Негативний вплив тютюну на довкілля"
Слайд #1
Негативний вплив тютюну на довкілля


Слайд #2
Тютюну присвячено більше наукових публікацій, ніж будь-якій іншій рослині


Слайд #3
Вирубування лісів
При сушці тютюну використовується багато деревини, головним чином у вигляді палива, але також і для спорудження сушарок.


Слайд #4
Радіоактивні речовини
Щорічна доза бронхіального епітелію у людини, яка палить 1,5 пачки сигарет в день, еквівалентна дозі радіації від приблизно 1 500 рентгенологічних досліджень грудної клітини. Щорічна доза опромінення курця більш ніж в 12 разів перевищує безпечну норму, встановлену Управлінням з охорони довкілля США.


Слайд #5
Обробка тютюнового куща хімікатами
Тютюн - це чутлива рослина, схильна до багатьох хвороб. Тому її культивування вимагає застосування великої кількості хімічних засобів: протягом одного тримісячного періоду зростання рекомендується до шістнадцяти обробок пестицидами.


Слайд #6
Навіть зелений тютюн небезпечний для здоров'я
Хвороба зеленого тютюну характеризується головним болем, нудотою, блювотою і запамороченням. Крім вказаних симптомів, у хворих можуть спостерігатися спазми в животі, утруднення при диханні, озноб і перепади кров'яного тиску і пульсу.


Слайд #7
Виснаження  ґрунту і ерозія
Тютюн вичерпує живильні речовини ґрунту, такі як азот, фосфор і калій в більш високому ступені, ніж будь-які продовольчі культури.


Слайд #8
Утворення відходів та сміття
В світі продано 6 трильйонів сигарет в 30 мільярдах блоків і 300 мільярдах пачок. Сигаретні недопалки – це найчастіший предмет, який трапляється при прибиранні вулиць і пляжів. Прибиральники сміття в багатьох країнах скаржаться, що підмітання сигаретних недопалків щомісячно вимагає від них багатьох годин додаткової роботи. Сигаретні фільтри розкладаються протягом 5-7 років.


Слайд #9
Отруєння недопалками
Недопалки були знайдені в шлунках китів, дельфінів, морських птахів і черепах. З недопалків виділяються токсичні речовини, що викликають запалення травної системи тварин і, якщо через це розвивається непрохідність кишечнику, призводять до смерті.


Слайд #10
Пожежі
В цілому сигарети викликають близько мільйона пожеж у всьому світі. Збиток від цих пожеж оцінюється на рівні 8,2-89,2 мільярдів доларів.


Слайд #11
Забруднення повітря та води
Тютюновий дим віднесений Управлінням з охорони довкілля США до "класу А", або ж до небезпечних для людей канцерогенів, нараженість на дію яких не має безпечних рівнів. Тютюновий дим більш токсичний, ніж вихлопні гази.
Фільтри сигарет, призначені для абсорбції частини смол й інших токсинів, при попаданні у воду починають виділяти ці токсини. Один недопалок може забруднити три літри води.


Слайд #12
Рамкова Конвенція з боротьби проти тютюну
В Преамбулі РКБТ мовиться: «наукові дані недвозначно підтверджують, що дія тютюнового диму є причиною смерті, хвороби і інвалідності».
Перший з керівних принципів РКБТ закликає уряди вжити заходів «для захисту всіх людей від дії тютюнового диму».


Слайд #13