Презентація "Музеї Гуцульщини"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Музеї Гуцульщини"
Слайд #1
Музеї Гуцульщини
Підготувала:
Уршеджук Юліана
9-А клас


Слайд #2
Регіональний історико-краєзнавчий музей Гуцульщини
Адреса:
вул. І. Франка, 5, с-ще Верховина, Опис:
Основні напрями музею: поповнення фондів; науково-видавнича та екскурсійно-пошукова діяльність. Профіль музею: краєзнавчий.


Слайд #3


Слайд #4
Музей "Писанка"
Музей "Писанка" -  унікальний, єдиний у світі, музей у місті Коломия Івано-Франковської області, збудований для збереження та експонування творів писанкового розпису. У музеї зібрано біля 6 тис. писанок не лише з регіонів України, але і з усього світу. висота якого становить 13 метрів, діаметр - 10. Приміщення виготовлене повністю з кольорового скла, загальна площа вітражу становить понад 600 квадратних метрів. Відкриття музею відбулось 26 жовтня 1987 році на 400-ліття церкви св. Благовіщення. Адреса:проспект Чорновола,43 /б,КоломияДиректор музею
Ярослава Ткачук


Слайд #5


Слайд #6


Слайд #7
Літературний музей Прикарпаття
Опис:
Музей заснований в 1986 році.
Основні напрями діяльності: вивчення літературного краєзнавства і популяризація його серед відвідувачів музею.     
Літературний музей Прикарпаття налічує 40 тисяч експонатів. Адреса:
вул. Б. Лепкого, 27
м. Івано-Франківськ


Слайд #8
Музей «Лісова скульптура»
Адреса:
вул. Черемшини, 57,
с-ще Яблунів,
Опис:У колекції Ігоря Фартушного сотні робіт.Завітати до музею – це потрапити у загадковий дивосвіт лісової феєрії.


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11
Івано-Франківський краєзнавчий музей
Адреса:
вул. Галицька, 4а,
м. Івано-ФранківськОпис:
Відкриття: 01.05.1940 р.Тут працювали відділи: історичний, природничий, народної творчості та книгозбірня.
Музейні фонди налічували 15500 одиниць збереження, куди ввійшли збірки Покутського музею, музею Гуцульщини в Жаб’є та окремі приватні колекції. В роки ІІ Світової війни значна частина музейних збірок були евакуйовані на схід і назад не повернулися. Протягом 1941–1944 рр. частина музейних збірок, яка залишилася, була пограбована. 01.08.1944 р. музей відновив свою роботу.


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14


Слайд #15
Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини
Опис:
У музеї є 2 виставкові зали та 4 постійно діючі експозиції: одяг та речі побуту, кераміка, різьба по дереву, ткацтво і вишивка. Тут представлена приватна збірка мистецтвознавця Євгена Сагайдачного. Це гуцульський одяг кінця ХІХ — початку ХХ ст., зокрема весільний одяг, вишивка, вироби з кераміки. У відділі різьби по дереву є роботи майстрів Шкрібляків. Івано-Франківська область м. Косів вул. Незалежності, 55 


Слайд #16


Слайд #17


Слайд #18


Слайд #19


Слайд #20
Музей Олекси Довбуша в Космачі
належить українському краєзнавцеві Михайлові Юсипчуку-Дидишину. Це хата-музей у селі Космачі Косівського району Івано-Франківської області, що експонує предмети гуцульського побуту, витвори мистецтва «Довбушіани». м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 1.


Слайд #21


Слайд #22


Слайд #23
Музей визвольних змагань Прикарпатського краю
  Музей було відкрито 14 жовтня 1997 року .Співзасновниками закладу стали Івано-Франківська обласна рада та обласне товариство «Меморіал».
.Експозиція висвітлює історію визвольної боротьби жителів Прикарпатського краю та державотворчі процеси на території Галичини, у часі від XII століття до подій, що відбувалися в XX столітті.
Основою музейного фонду стали оригінальні листівки, брошури, журнали ОУН та УПА, а також предмети та документи, знайдені під час розкопок в Дем’яновому Лазі. У фондах музею є також багато цінних документів, що висвітлюють діяльність Легіону січових стрільців, УНР, ЗУНР. Адреса: вул. Тарнавського, 22, м. Івано-Франківськ


Слайд #24


Слайд #25


Слайд #26


Слайд #27
Музей «Герої Дніпра»
був відкритий 2 серпня 1966 року, як музей бойової слави українських солдатів на початку серпня 1941 року.
Музей знаходиться в місті Івано-Франківськ, присвячений діяльності 38-ї загальновійськової армії у Другій світовій війні на території України.
Експозиція музею займає 640 м² , а експонатний фонд нараховує більше 4 тисячі одиниць. На стендах, подіумах, у вітринах розміщено тисячі експонатів періоду ІІ світової війни: Бойові Знамена частин, зброя, нагороди, особисті речі, документи, фотографії, листи з фронту, предмети спорядження і побуту бійців і командирів.
Значну частину експозиції займають зразки стрілецької та артилерійської зброї, газет, листівок. Адреса
вул. Національної Гвардії, 14дм. Івано-Франківськ.


Слайд #28


Слайд #29