Презентація "Леонардо да Вінчі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Леонардо да Вінчі"
Слайд #1
Леонардо да Вінчі


Слайд #2
У 1452 році неподалік від Флоренції, 15 квітня народився хлопчик, якого назвали Леонардо.


Слайд #3


Слайд #4
Андре дель Верроккьо – вчитель Леонардо - був одним з найкращих художників школи живопису Тоскани. Він займався не тільки живописом і скульптурою, але і ювелірними роботами, литтям бронзи, а також вважався неперевершеним організатором свят.


Слайд #5
Коли Верроккьо отримав велике замовлення - картина «Хрещення Христа», як і будь-який великий художник, він виписував лише центральну фігуру і розробляв загальний план картини, а другорядні деталі писали його учні. Тут Леонардо і порушив традиції живопису - застосував нові для того часу масляні фарби. Так як інші використовували фарби темперні (вода, яєчний жовток, трохи виноградного оцту і кольорові пігменти), то на тлі тьмяних робіт інших учнів ангел, намальований Леонардо, воістину засяяв, ніби святий.


Слайд #6
В офіційні органи надходить донос зі звинуваченнями художника в содомії, і його арештовують. Однак у дізнавачів не було фактів, що підтверджують звинувачення Леонардо і трьох його друзів у злочині, який у Флоренції карався спаленням у ганебного стовпа. Але залишити в'язницю просто так було досить складно, і заарештованих звільнили лише після ґрунтовної прочуханки. Історики вважають, що настільки демократичний вирок суду був пов'язаний з тим, що серед обвинувачуваних опинився спадкоємець одного з видних вельмож міста.
Незважаючи на практично скасоване звинувачення в содомії, на репутації Леонардо залишається пляма, яка далеко не красить його. Особливо не злюбили молодого художника манірні і безапеляційні правителі Флоренції - Медичі.


Слайд #7


Слайд #8
Найбільш обговорюваним секретом фрески є постать учня, що розташувався по праву руку від Христа. Вважається, що це не хто інший, як Марія Магдалина, та її місце розташування вказує на той факт, що вона була коханкою Ісуса, як це прийнято вважати, а його законною дружиною. Цей факт підтверджує літера «М», яку утворюють контури тіл пари. Нібито вона означає слово «Matrimonio», яке в перекладі означає «шлюб». Деякі історики сперечаються з цим твердженням і наполягають, що на картині проглядається підпис Леонардо да Вінчі - буква «V».


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14
Дама з горностаєм
Мадонна в скелях
Мадонна Дрейфус
Картини:


Слайд #15
Благовіщення


Слайд #16
Портрет Ізабелли д’Есте
Скапільята


Слайд #17
Вакх
Сан-Джироламо


Слайд #18
Покоління волхвів


Слайд #19
Мадонна з веретеном
Портрет музиканта


Слайд #20
Мадонна Літта
Мадонна Бенуа


Слайд #21
Сальватор Мунді
Свята Анна, Мадонна з немовлятами і ягням


Слайд #22
Прекрасна Ферроньєра
Жіночий портрет у профіль