Презентація "Лев Давидович Троцький"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Лев Давидович Троцький"
Слайд #1
Лев Дави́дович Тро́цький (справжнє прізвище — Бронштейн) (*26 жовтня (7 листопада) 1879, с. Янівка, Російська імперія — †21 серпня 1940, Койокан, Мексика) — більшовицький політичний діяч Російської імперії, Російської республіки та СРСР, літератор. Один із організаторів збройних інтервенцій Росії в УНР у 1918–1919 роках.


Слайд #2
Народжений в Україні як Лейба Давидович Бронштейн, був професійним революціонером і теоретиком-марксистом. У перші роки після революції 1917 року у Російській імперії був одним з найвпливовіших політиків в РСФРР і, потім, у СРСР, — спершу як Народний комісар закордонних справ, а потім як організатор і головнокомандувач Червоної армії та Воєнний народний комісар. Він був також одним із засновників Політбюро Російської Компартії. Теоретик перманентної революції.


Слайд #3
Троцький у засланні в Іркутській губернії. 1900 рік


Слайд #4
Троцький
у 1917році


Слайд #5
Внаслідок жорстокої боротьби за владу з групою Йосипа Сталіна у 1920-тих роках, Троцького було виключено із Комуністичної партії та депортовано із Радянського Союзу.
Протокол рішення про висилку Троцького за межі СРСР


Слайд #6
1940 року, під час перебування у Мексиці, в вимушеному екзилі, він був за наказом Сталіна вбитий Рамоном Меркадером — агентом НКВД.


Слайд #7
Ідеї Троцького є базою для комуністичних теорій, об'єднаних під назвою троцькізм, а також різноманітних радикальних рухів лівого спрямування.


Слайд #8
Карикатура: Троцький надуває мильні бульбашки соціалізму


Слайд #9
Червоний пропагандистський 1918 року. Троцький вбиває "змію контрреволюції"


Слайд #10
Радянський пропагандистський плакат


Слайд #11
Плакат: Ленін і Троцький лікарі "хворої" Росії


Слайд #12
Плакат: "Мир і свобода в совдепії"