Презентація "Березовський Максим Созонтович"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Березовський Максим Созонтович"
Слайд #1
Березовський Максим Созонтович
(1745-1777рр.)


Слайд #2
Максим Березовський увійшов у музичну історію України як один із перших композиторів-класиків із європейським ім'ям.


Слайд #3
Максим Созонтович Березовський народився 27 жовтня 1745 року у Глухові, в козацькій родині. Початкову музичну освіту скоріше всього отримав у Глухівській музичній школі, котра славилася співочими традиціями. Учні школи вивчали нотну грамоту, спів, гру на цимбалах та бандурі. У школі мали змогу навчатись як малолітні, так і дорослі учні.


Слайд #4
Продовжив свою музичну освіту Березовський у Києво-Могилянській академії. Тут з'являються його перші духовні твори - канти.Маючи чудовий голос (бас), Березовський у 1758 році їде до Петербурга, де стає солістом-співаком у придворній капелі, керівником якої був М.Полторацький З 1759 року він бере участь у постановках італійських опер, де виконує відповідальні партії в операх Ф.Арайї та В.Манфредіні. А у 1761 році його переводять у італійську придворну трупу.


Слайд #5
У жовтні 1763 року композитор одружується на танцівниці трупи Францині Ібершер. У травні 1769 року Березовського направляють в Болонську філармонічну академію, де він навчається до 1771 року. Цей найбільш престижний навчальний заклад з XVII ст. готував музикантів для всієї Європи. Довіра до майстерності випускників Академії ґрунтувалася на високому науковому та педагогічному авторитеті її глави - знаменитого композитора та музикознавця Падре Джамбаттісти Мартіні, якого сучасники називали «богом музики».


Слайд #6
У жовтні 1773 року композитор повертається до Петербурга. Блискуче завершення італійської подорожі молодого академіка, давали Березовському підстави сподіватися на успішну кар'єру. Після повернення до Росії Березовський був призначений у штат імператорських театрів, а через вісім місяців - капельмейстером придворної капели.
Про останні роки життя Березовського відомо мало Композитор не був визнаний на батьківщині і це стaлo причиною його ранньої загибелі. Як свідчать більшість джерел, Березовський почав пити і 24 березня 1777 наклав на себе руки на 32-му році життя.


Слайд #7
Твори :
духовні концерти
«Не отвержи мене во время старости»,
«Остригну сердце»,
«Милость и суде воспою»,
«Слава в вышних Богу»;
причастники
«Творяй Ангелы своя духи»,
«Чашу спасения приму»,
«И память вечную»,
«Во всю землю»,
«Хвалите Господа»,
«Блажени яже избрал»,
«Не имамы иныя помощи».
«Не отвержи мене во время старости»


Виграй GTA5!