Презентація "Кацусіка Хокусай"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Кацусіка Хокусай"
Слайд #1
Кацусіка Хокусай


Слайд #2
Біографія
Кацусі́ка Хокуса́й ( 1760 — 1849) — майстер укійо-е, художник та ілюстратор. Один із найвідоміших митців домодерного японського мистецтва.
За своє життя Хокусай використовував не менше тридцяти псевдонімів. Незважаючи на те, що використання псевдонімів було звичайною практикою у японських художників того часу, за кількістю псевдонімів він істотно перевершує інших великих авторів. Псевдоніми Хокусая нерідко використовуються для періодизації етапів його творчості. 


Слайд #3
  Автопортрет


Слайд #4
Манга
У 1814 році Кацусіка Хокусай створив першу серію робіт, яку він назвав «манга». Відтоді ця назва використовується на позначення японських коміксів. На Заході Кацусіка Хокусай відомий передусім картиною Велика хвиля в Канаґава.


Слайд #5
Велика хвиля в Канаґава


Слайд #6
Дитинство
Точна дата народження художника невідома,але відомо,що це було в 1760 р. Вважається, що Хокусай народився в районі Хондзе в Едо (сучасний Токіо). Його справжнє ім'я було Токітаро. Сім'я Хокусая була з найбідніших і у батьків не було можливості самостійно виховати всіх дітей. Почав малювати у шість років, можливо, навчаючись мистецтву у батька, чия робота над дзеркалами включала в себе їх розпис.


Слайд #7
Початок шляху
У віці 18 років Хокусай поступив до школи Кацукави Сюнсе, відомого художника укійо-е. Робота та навчання Хокусая в майстерні були відзначені її творцем. Сюнсе благоволить працьовитому та акуратному учневі, який якісно виконує і складні замовлення. При загальній атмосфері незаперечної покірності та схиляння перед учителем, що панувала в майстерні, Хокусай користується особливою увагою Сюнсе, що виражається у тому, що Хокусаї дозволено підписуватися як «Сюнро» — ім'ям, утвореним від імені вчителя .


Слайд #8
Власний шлях.
1793–1794 роки стали переломними в кар'єрі Хокусая. Художник відмовився потурати смакам тодішньої публіки, яка вимагала звичайних робіт у жанрі укійо-е, і став виробляти свій власний стиль, запозичивши деякі прийоми японських шкіл живопису Рімпа й Тоса, а також застосувавши європейську перспективу.


Слайд #9
Знову в Едо. Бідність
У 1836 році художник повернувся до Едо, коли місто було розгромлено місцевою біднотою, і йому довелося заробляти на їжу продажем власних картин. У 1839 у майстерні Хокусая трапилася пожежа, яка знищила всі ескізи і робочі матеріали. Після цього митець, як видно, малював зовсім небагато, і практично не випускав гравюр та книжкових ілюстрацій. 


Слайд #10
Смерть
Помер Хокусай у бідності, в оточенні своїх учнів(в 1849). Розповідають, що перед смертю він вигукнув: «Якби я мав ще п'ять років життя, я би міг стати справжнім художником». Поховали митця у храмі Сейкьодзі у Едо.


Слайд #11
Роботи Кацусіка Хокусай


Слайд #12
Блискавки нижче гори Фудзі


Слайд #13
Пасажири перепливають річку Oi


Слайд #14
Карп у водоспаді


Слайд #15
Портрет жінки з віялом


Слайд #16
Вид на озеро Сува


Слайд #17
Ойран і Камуро


Слайд #18
Ножиці і горобець


Слайд #19
Ходогая на Токаідо


Слайд #20
Дякую за увагу !