Презентація "Азалія"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Азалія"
Слайд #1
ТЕМА: “Азалія
(Рододендрон (Rhododendron))”
Робота учня 7-Б класу
Юркевич Максима


Слайд #2
Екскурсія нашого класу до Національного ботанічного саду
ім. М. М. Гришка НАН України


Слайд #3
Академічний ботанічний сад має досить драматичну передісторію. Ідея його створення зародилася восени 1918 року,коли була створена Національна академія наук. Серед її установ значився і Ботанічний сад. Його наукові основи були розроблені працями всесвітньо відомого флориста, мандрівника і знавця ботанічних садів світу, одного з перших Президентів Академії наук України – Володимира Іполитовича ЛИПСЬКОГО (1863-1937).


Слайд #4
Заслуги першого директора повоєнного часу академіка М.М.ГРИШКА і невеликого колективу ботсадівців, в основному з числа вчорашніх фронтовиків, неоціненні, адже саме їх зусилля дали змогу створити унікальний за розмірами і складом ботанічний сад, вдало розмістити колекції і експозиції рослин і поєднати дослідницькі цілі з цілями освіти, виховання та відпочинку.


Слайд #5
Азалії та камелії
В експозиції представлено 30 сортів азалії та 15 сортів камелії. Загалом колекція азалій та камелій НБС ім.М.М.Гришка за кількістю видів та сортів займає друге місце в Європі. Основу складають сорти азалії індійської, аналогів якої немає в інших ботанічних садах України. Загальна площа експозиції - 424 кв.м. Час масового цвітіння – січень-середина березня.
В Оранжерейному комплексі представлено експозиції та колекції екзотичних тропічних та субтропічних рослин.
Загальна площа оранжерейного комплексу становить понад 2 000 кв.м.


Слайд #6
Рід: Рододендрон
(Rhododendron)
Родина: Вересові (Ericaceae)


Слайд #7
Рододендрон (азалія)
(лат Rhododendron) - це вічнозелений (але бувають і листопадні) багаторічний чагарник, рідше невелике деревце сімейства Верескові, батьківщина - вологі високогірні райони.
У перекладі з грецької рододендрон - «рожеве дерево».На Україні в Житомирській і Рівненській областях росте азалія жовта


Слайд #8
Cуцвіття зонтикоподібне або щитковидне, квіти розташовані поодиноко або попарно на кінчиках гілок. В одному суцвітті може бути до 20-30 квіток. Особливу привабливість квіткам надають довгі зігнуті тичинки


Слайд #9
Цвіте рододендрон в кінці квітня - початку червня, але недовго
(у деяких видів можливе повторне цвітіння восени)


Слайд #10
Плід —
багатонасінна
коробочка
Листки чергові, еліптичні, ланцетоподібні, з країв війчасті, мають короткі черешки з обох боків, особливо по жилках.


Слайд #11
Розмноження рододендронів проводиться насінням і вегетативно (відводками, живцями, поділом кущів, щепленням)


Слайд #12