Презентація "Культурна спадщина моєї області"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Культурна спадщина моєї області"
Слайд #1
Культурна спадщина моєї області.
Черкаська область.


Слайд #2
Черкаська область.
Черка́ська о́бласть  —адміністративно-територіальн одиниця України, розташована у центральній лісостеповій частині країни по обидва берега середньої течії Дніпра та Південного Бугу.
Область на півночі межує з Київською, на півдні з Кіровоградською, на сході з Полтавською та з Вінницькою областю на заході. 


Слайд #3
Націона́льний дендрологі́чний парк «Софі́ївка»
«Софіївка» є пам'ятником краєвидного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX століть. Тут росте понад 2000 видів дерев і кущів (місцевих і екзотичних).
Парк розташований у північній частині міста Умань Черкаської області, обабіч ріки Кам'янки, за адресою — вулиця Київська, 12-а.
Парк був створений у майже безлісій місцевості, розчленованій річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися в гранітове підложжя, що часто виходило на поверхню. При створенні парку вдало використано рельєф, але без заздалегідь наміченого плану. У процесі завершення робіт на окремих ділянках були висаджені місцеві та екзотичні деревно-чагарникові рослини, тоді ж були збудовані перші архітектурні споруди та прикрашено «Софіївку» скульптурою, переважно античною.


Слайд #4
Ахеронтійське озеро


Слайд #5
Будинок творчості вчених


Слайд #6
Фонтан «Змія»


Слайд #7
Національний історико-культурний заповідник «Чигирин»
 Тут зберігаються пам'ятки різних часів, але найбільша частина їх пов'язана з історією козацтва та становленням державності українського народу.
Заповідник охоплює: місто Чигирин, села Суботів, Стецівка, Медведівка, а також дубово-ясеневе урочище Холодний Яр та Атаманський парк.
На території заповідника розташовані 35 пам'яток археології, історії, архітектури, етнографії, мистецтва, природи, які входять до складу заповідника.


Слайд #8


Слайд #9
Іліїнська церква


Слайд #10


Слайд #11
Черкаський міський парк «Ювілейний»
 Міський парк на території міста Черкаси. Розташований на терасі Дніпра на березі Кременчуцького водосховища. Він є зразком паркового будівництва, розташований у північно-західній частині міста. Стара назва — Парк 50-річчя Жовтня.
Парк був закладений у 1967 році на честь 50-річчя Жовтневої революції.


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14


Слайд #15
Канівський природний заповідник
Природний заповідник, площею 2027 гектарів, розташований неподалік Канева, на правому березі та заплавних островах річки Дніпра.
Межує безпосередньо з Чернечою горою — місцем поховання Т. Г. Шевченка. Створений на базі Канівською навчально-дослідного лісового господарства. Канівський природний заповідник є структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Канівський природний заповідник — один з найстаріших заповідників в Україні.


Слайд #16


Слайд #17
Краєвид на нагірну частину заповідника.


Слайд #18
Свято-Покровський Красногірський жіночий монастир
За переказами, відлюдне життя в Красногір'ї на місці майбутнього монастиря започаткував чернець із Константинополя приблизно наприкінці XVI — на початку XVII століття.
Засновані українським козацтвом монастирі були не лише твердинею віри православної, а й осередками вченості, мудрості та джерелом знань, у тому числі й у військовій сфері. Саме монастирі зберігали й поширювали козацьку військову науку. Виконували козацькі монастирі й ряд інших функцій — кожна така свята обитель була водночас і фортецею, і шпиталем для поранених та хворих, і притулком для старих немічних козаків.


Слайд #19


Слайд #20
Дякую за увагу!