Презентація "Театр"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Театр"
Слайд #1
Театр


Слайд #2
Теа́тр (від грец. θέατρον — місце видовища) — вид сценічного мистецтва, що відображає життя в сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами, а також установа, що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів і приміщення, будинок, у якому відбуваються вистави. Театр як мистецтво називають також й театральним мистецтвом, а наука, що вивчає теорію та практику театрального мистецтва називається театрознавство. Окрім театрів, ролі в яких люди виконують безпосередньо, існує ляльковий театр, де головні герої - іграшки, якими керують.


Слайд #3
Законодавство України визначає театр як
«заклад культури (підприємство, установа чи організація) або колектив, діяльність якого спрямована на створення, публічне виконання та публічний показ творів театрального мистецтва».
а театральне мистецтво, як:
«вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів перед глядачами».


Слайд #4
Театральне мистецтво є синтетичним за своєю природою. Його твори містять у собі практично всі інші мистецтва: літературу, музику, образотворче мистецтво,хореографію й ін.; а також використають численні досягнення найрізноманітніших наук й областей техніки. Так, наприклад, наукові розробки психологіїлягли в основу акторської й режисерської творчості, так само, як і дослідження в області семіотики, історії, соціології, фізіології.
Основою театральної вистави є драма, що визначає художні можливості й ідейний напрямок театру. При цьому літературний твір театр переводить в область сценічної дії й специфічної театральної образності — характери, конфлікти драми втілюються в живих особах, вчинках. Найважливіший художній засіб, який театр бере від драми — слово, підкоряється законам драматичної дії. В одних випадках мова може виступати як засіб побутової характеристики персонажа, в інших — розкривати через словесну тканину ролі складні конфлікти свідомості й психології героя. Мова на сцені може мати форму великого висловлення (монолог), протікати як розмова з партнером (діалог), адресуватися глядачеві або звучати як міркування героя, його «внутрішній монолог» і т. д


Слайд #5
Стилі театру
Абсурдизм
Експресіонізм 
Мелодрама
Модернізм
Постмодернізм 
Маріонетки 
Реалізм 


Слайд #6
Драма
Комедія
Чорна комедія
Комедія дель арте
Комедія моралі
Комедія ситуації
Фарс
Романтична комедія
Епічний театр
Експериментальний театр
Фентезі
Grand Guignol
Історичний театр
Імпровізаційний театр
Мейнстрім театр
Мета-театр
Музичний театр
Натья
Пантоміма
Політичний театр
Народний театр
Маріонетки
Радіопостановка
Рок-опера
Театр соціальних тем
Театр абсурду
Трагедія
Трагікомедія
Жанри театру


Слайд #7
Давньогрецький театр
У ньому виконувалися дифірамби і фалічні пісні, що містили елементи діалогу та театральної дії.
Театри давнього світу


Слайд #8
Театри Стародавнього Риму
Найбільш улюбленими жанрами римлян були ателлани й тогати. Відомими авторами драм й комедій того часу були Плавт, Теренцій. Уславилися в цей час актори Езоп,Росцій, Турпіон.


Слайд #9
Нові театри
Оперний театр у Сіднеї


Слайд #10
Великий театр


Слайд #11
Сан-Пуалу. Бразилія


Слайд #12
Рио-де-Жанейро


Слайд #13
Віденська опера