Презентація "Скульптурна Шевченкіана"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Скульптурна Шевченкіана"
Слайд #1
Скульптурна Шевченкіана


Слайд #2
За кількістю пам’ятників у світі Тарас Шевченко посідає перше місце серед поетів, митців і національних героїв усіх часів і народів – монументів на його честь у різних країнах встановлено близько 400.


Слайд #3
Київ
Найвідоміші пам’ятники Шевченкові:


Слайд #4
Вашингтон (1964)


Слайд #5
Торонто (1961)


Слайд #6
Буенос-Айрес (1971)


Слайд #7
Санкт-Петербург (2000)


Слайд #8
Будапешт (2007)


Слайд #9
Наперекір австрійській, польській і радянській владам, галичани за ініціативою передової інтелігенції в річниці від дня народження або смерті Тараса Шевченка будували на зібрані кошти пам’ятники Великому Кобзареві, в основному з каменю у вигляді скелі або зрізаної піраміди, куди вмонтовували портрет Т. Шевченка або висипали символічні шевченківські могили – імітації могили в Каневі. На відкритті пам’ятника влаштовувались концерти, урочисті промови визначних діячів культури краю. Спорудження пам’ятників супроводжувалось значним ентузіазмом місцевого населення. Це був вияв національної свідомості та спротив існуючим порядкам денаціоналізації. Влада дуже боялась проведення таких акцій, оскільки Шевченко, як прапор духовності, згуртовував навколо себе українців.


Слайд #10
Львів


Слайд #11
Винники


Слайд #12


Слайд #13
Броди


Слайд #14
Шевченкіана Івана Гончара
Іван Макарович Гончар відомий шанувальникам української культури передусім як збирач старожитностей і фундатор унікального хатнього музею народного мистецтва в Києві. Але менш знаною є його особиста творчість як цікавого самобутнього скульптора і живописця, зокрема його значний внесок в українську шевченкіану.
«Шевченківська тема в скульптурі мене завжди приваблювала. Я задумав на цю тему створити цілу серію образів Великого Кобзаря…»


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17


Слайд #18
Дякую за увагу!