Презентація "О. М. Поль"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "О. М. Поль"
Слайд #1
О. М. Поль — почесний громадянин краю


Слайд #2
Олександр Миколайович Поль (1832-1890) – український дослідник-археолог українсько-німецького походження, верхньодніпровський поміщик, шляхтич, краєзнавець і підприємець, меценат.


Слайд #3
Олександр Поль – активний громадський діяч, який брав участь у впровадженні селянської, земської і судової реформ на Катеринославщині, 15 років він віддав на детальне вивчення залізних руд Кривого Рогу і доведення їх промислового значення.


Слайд #4
Олександр Миколайович Поль


Слайд #5
О.М. Поль особисто сприяв тому, щоб у 1881 році розпочались промислові розробки, які визначили подальший бурхливий економічний розвиток Придніпровського регіону. Саме в цьому році був отриманий дозвіл на будівництво Криворізької залізниці, яка проходила через Катеринослав. Вона поєднала Кривий Ріг та Донбас і тим самим ліквідувала відірваність нашого краю від світу та заклала основи розвитку міста.


Слайд #6
Будівництво Криворізької залізниці


Слайд #7
За 25 років з 1885 р. по 1900 р. населення Катеринослава зросло від 47 до 180 тисяч! Того ж 1881 року вдалося розпочати будівництво мосту через Дніпро – другого на той час у Росії та першого за довжиною у Європі. Таким чином своєю залізницею та першим мостом ми завдячуємо Олександру Миколайовичу.


Слайд #8
Сучасне фото Амурського мосту


Слайд #9
Ця талановита та завзята людина вважалася «степним Колумбом» завдяки своєї пристрасті збирати предмети давнини. Особливу увагу він приділяв історії Запорізької Січі. Його колекція нараховувала 4774 предмета, які у 1887 були розташовані у першому археологічному музеї нашого краю – будинку, у якому проживала ця видатна людина.


Слайд #10
Музей О. М. Поля


Слайд #11
Вдячні нащадки у 2002 встановили пам'ятник першому почесному громадянину міста Дніпропетровська.


Слайд #12
Пам’ятник О. М. Полю у Дніпропетровську


Слайд #13


Слайд #14
Презентаціяз теми: “О. М. Поль — почесний громадянин краю”учениці 9-2 групифінансово-економічного ліцеюм. ДніпропетровськаЗайвої Ксенії