Презентація "Ніжинський Вацлав Хомич"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Ніжинський Вацлав Хомич"
Слайд #1
Ніжинський Вацлав Хомич
(*12 березня 1889, Київ — †11 квітня 1950, Лондон) — артист балету, балетмейстер.


Слайд #2
Біографія


Слайд #3
Народився в родині польських мандрівних танцівників. Батьки — Томаш (Хома) і Елеонора Ніжинські — були випускниками Варшавської балетної школи й у молодості виступали у Варшавській опері.
Балетмейстер Хома Ніжинський разом з Марком Кропивницьким в опері «Катерина» блискуче поставив український танець «Козак», який органічно вплітався в дію спектаклю завдяки оранжувальній обробці народної основи.


Слайд #4
Навчався в Петербурзькому театральному училищі.


Слайд #5
Від 1913 — жив у Західній Європі: провідний танцюрист і балетмейстер «Російських сезонів» у Парижі й Лондоні, балетної трупи Сергія Дягілєва, власної трупи в Лондоні.
Критики називали Вацлава Ніжинського «восьмим чудом світу», найвище оцінюючи його талант танцівника.


Слайд #6
Його партнерками були Матільда Кшесінська й Анна Павлова.
Анна Павлова и Вацлав Ніжинський.


Слайд #7
«Він спростував всі закони рівноваги й перевернув їх з ніг на голову, він нагадує намальовану на стелі людську постать, він легко почуває себе в повітряному просторі…» — писав про Ніжинського французький сюрреаліст Жан Кокто.
Найвидатніші балети з участю Вацлава Ніжинського: «Весна священна» та «Полудень одного фавна».


Слайд #8
Молодшою сестрою Вацлава була Броніслава Ніжинська — теж танцівниця та хореограф, що брала участь в Російських сезонах Дягілева.


Слайд #9
Вацлаву та Броніславі Ніжинським — видатним польским танцюристам присвячена скульптурна композиція створена Геннадієм Єршовим у 2011 році, в 100 річницю заснування Російського балету Сергія Дягілєва. Бронзові постаті в ролі фавна та німфи встановлено у Великому Театрі у Варшаві.