Презентація "Молодіжні субкультури"

+3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Молодіжні субкультури"
Слайд #1

Молодіжна субкультура
Виконала:
Бондар Вікторія
учениця 11-Б класу
ЗОШ №26 м. Житомира
Житомир - 2013


Слайд #2
Субкультура – соціальне угрупування, яке об'єднане тим, що кожен з його представників себе до нього зараховує (тобто ідентифікує). Члени такого угрупування можуть формувати групи безпосереднього спілкування (компанії, клуби, тусовки), але їхній зв'язок одне з одним може відбуватися і віртуально, завдяки захопленню одним героєм.
Молодіжна субкультура – будь - яке об'єднання молоді, що має власні елементи культури:
мову (сленг)
символіку (зовнішня атрибутика)
традиції
тексти
норми
цінності


Слайд #3
5 головних характеристик молодіжних субкультур:
Специфічний стиль життя і поведінки;
Наявність власних норм, цінностей, картини світу, які відповідають вимогам певних соціальних категорій молоді;
Протиставлення себе решті суспільства;
Зовнішня атрибутика, яка має символічне значення;
Ініціативний центр, який генерує тексти.


Слайд #4
Класифікація молодіжних субкультур
романтико-ескапітські субкультури (хіпі, емо, толкієністи, байкери)
гедоністично-розважальні (мажори, рейвери, репери)
кримінальні (гопники, скінхеди.)
анархо-нігілістичні (панки та інші).


Слайд #5
Парадокс молодіжних субкультур


Слайд #6
Хіпі
Хіпі – американський молодіжний рух, який здійснив у середині 60-х років ХХ ст. першу сексуальну революцію, перетворився на субкультуру та став одним із символів своєї епохи. Деколи їх називали «діти квітів».
Сьогодні чітко виділяються два прошарки цього руху: "стара система" та "нова система".
"Нова система" об'єднує в собі молодь віком від 14-ти до 20-ти років, які примудряються поєднувати свій "хіпізм" із навчанням у престижних закладах і не завжди дотримуються найважливішої заповіді, яку визначили ідеологи руху - незалежність від соціуму.
"Стара система" складається з людей старшого віку (навіть до 50-ти років). Найчастіше ці люди не мають ані постійної роботи, ані постійної сім'ї. Більшість із них деградували і стали наркоманами, бомжами чи психічно хворими особами.


Слайд #7
Панки
Панки — молодіжна субкультура, покоління молодих людей на рок-естраді (середина 70-х рр. 20 ст.).
Провідною інтонацією їхніх виступів став різкий протест проти будь-яких моральних і звичаєвих правил. Це відбилося насамперед на характері їх музики - панк-року (постійна зміна інтонації, надмірне використання ударних інструментів, переважання ритму над мелодією). Шокував глядачів і зовнішній вигляд виконавців у їх стилі завжди присутня неохайність і недбалість (різноколірний грим, лахміття старомодного одягу, обвішаного усіляким мотлохом).


Слайд #8
Скінхеди
Скінхеди — сучасна субкультура. Рух скінхедів зародився в Англії. Ці хлопці голили голови і носили тяжкі боти, які тепер стали атрибутом кожного скіна.
Згодом скіни почали об'єднуватися в місцеві банди, так звані мобі. Рух скінхедів швидко ширився. Спочатку в Європі, згодом в США, Австралії, інших країнах. В країни колишнього СРСР цей рух потрапив разом з панк рухом.


Слайд #9
Гопники
Гопник (гоп,гопота) — представник радянської та пост-радянської субкультури, утвореної в результаті проникнення кримінальної естетики в робітниче середовище; людина, що вимагає гроші або інші цінні речі від інших людей, шахрай, грабіжник, хуліган. Зазвичай походить з малозабезпечених сімей.


Слайд #10
Готи
Готи — субкультура, що зародилася наприкінці 70-х років XX століття у Великобританії на основі панк-руху.

Готична субкультура досить різноманітна і неоднорідна, однак для всіх її представників в тому чи іншому ступені характерні специфічний імідж і інтерес до готичної музики. Від початку будучи молодіжною, нині у світі субкультура представлена людьми віком від 14 до 45 років і старшими.
Характерний зовнішній вигляд готів:
Чорний (темний) одяг. Чорне довге волосся. Високі шнуровані черевики.
Чорний корсет, чорні нарукавники і чорна максі
(для дівчат), одяг під давнину, шкіряний одяг.
Нашийник з шипами.
Срібні прикраси окультної тематики.


Слайд #11
Емо
Емо — молодіжна субкультура, яка утворилась на базі прибічників однойменного музичного жанру.
Найпоширеніша субкультура серед підлітків 13-17 років (хоча іноді трапляються й старші прихильники). Головне для представників цієї субкультури - емоції. І вони черпають їх звідусіль - із музики, книг, кіно. Часто в емо-музиці переважає крик («скрім»), плач, вереск.
Характерний зовнішній вигляд:
Носять виключно чорно-рожевий одяг, кеди, часто стрижуть волосся і залишають довгу чілку, що закриває пів-обличчя. Волосся і нігті нерідко фарбують у чорний колір.
Мета їхнього одягу — стерти різницю між хлопчиком і дівчинкою. справжній «емо» не палить і не вживає алкоголь і наркотики, не бере участь у безладних статевих зв’язках, не зраджує свої ідеали, про усе це свідчать татуювання у вигляді хреста на руках деяких «емо»


Слайд #12
Фурі
Субкультура фурі поєднує людей, які захоплюються антропоморфними тваринами в образотворчому мистецтві, анімації, художній літературі та дизайні. Відмінною рисою є прагнення до втілення образу антропоморфної тварини у творчості, або у собі через ідентифікацію з нею.


Слайд #13
Молодіжна субкультура – особлива частина суспільної культури.


Слайд #14
Кожен має право бути індивідуальним!