Презентація "Нотр-Дам де Парі"

+4
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Нотр-Дам де Парі"
Слайд #1
Нотр-Дам де Парі (Собор Паризької Богоматері)


Слайд #2


Слайд #3
Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі)
Cобор у Парижі (Франція) присвячений Діві Марії, матері Ісуса Христа. Один з найпрекрасніших витворів готичного мистецтва. Стоїть на острові Сіте, на місці першої християнської церкви Парижу, базиліки Святого Стефана. Ця церква була побудована на місці Галло-римського храму Юпітеру, що стояв тут за часів римської влади.
Висота собору - 35 м, довжина - 130 м, ширина - 48 м, висота дзвіниць - 69 м,
вага дзвону Еммануель у східній вежі - 13 тонн, його язика - 500 кг.


Слайд #4
Паризький собор – це одна з перших споруд, в якій остаточно сформувався готичний стиль, хоча в ньому ще збереглися деякі особливості романської архітектури: масивні, круглі в плані стовпи, а також масивні стіни, деяка затемненість інтер‘єру.


Слайд #5
Пригадаємо !!!Готичний стиль. Основні риси.
Висотність.
Загострені арки і вежі.
Каркасна система споруди з стрілчастого склепіння, аркбутанов і контрфорсів.
Стіна не відчувається. На її місці наскрізні галереї, величезні вікна, аркади.
На відміну від романської церкви готичний собор часто асиметричний у своїх частинах: кожен з його фасадів зі своїм порталом індивідуальний.
Всі простори готичного собору - і всередині, і зовні заселені масою скульптур.


Слайд #6
Історія
Будівництво почалося в 1163 році, при правлінні Людовіка ІІ Французького. Існує думка, що єпископ Моріс де Сюллі або Папа Олександр ІІІ заклав перший камінь у фундамент собору.


Слайд #7
За період будівництва численні архітектори брали участь у будівництві собору, про що свідчать стилі, що відрізняються різними висотами західної сторони та башт. Вони були добудовані в 1245 році.А весь собор – в 1345 році.


Слайд #8


Слайд #9
Загальний вигляд
Головний фасад собору має три порталу. Над трьома стрілчастими порталами входів - скульптурні панно з різними епізодами з Євангелія. Над центральним входом вміщено зображення Страшного суду. За сім статуй підтримують арки входу (1210). У центрі Христос-Суддя.На нижній перемичці зображені мерці, що встали з могил. Їх розбудили два ангели з трубами. Серед мерців - один король, один тато, воїни і жінки (символізує присутність на Страшному суді всього людства). На верхньому бубні - Христос і два ангели з двох сторін.Двері прикрашені кованими рельєфами. Верхня частина собору прикрашена зображеннями Гаргула і химер. Значна частина вітражів виконана в середині XIX століття. Головний вітраж - троянда над входом до собору.


Слайд #10


Слайд #11
Інтер'єр
Усередині собор зустрічає урочистим присмерком. Через величезні круглі рози-вікна з вітражами ллється різноколірне світло. Художній ефект від них надзвичайний. Світло ллється і через величезні вікна в апсидах, яскраво осяюючи східну частину, де відбувається богослужіння. На 35 метрову висоту здійнялися профільовані тяги, що нервюрами з‘єднуються на склепіннях перекриттів.


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14
Собор Нотр-Дам (м. Шартр)


Слайд #15
Шартрський собор
Шартр - невелике місто на півночі Франції. Тут знаходиться одне з найвидатніших творінь готичної архітектури й християнської культури середньовіччя - Шартрський собор.
Довжина храму 130 м
висота - 36 м.


Слайд #16
Собор панує над містом


Слайд #17
Історія
Собор був побудований на поч. XIII в. (основні будівельні роботи були виконані протягом 30 років).


Слайд #18
Загальний вигляд
На час зведення собору його склепіння було найвишим у Франції. Особливістю зовнішнього вигляду собору є його дві відмінні одна від одної вежі. 105-метровий шпиль південної башти відноситься до 1140 року, його виконано у формі романської піраміди, північна ж вежа заввишки 113 метрів має основу, яка лишилась від романського собору, а її шпиль з'явився на початку XVI века і є взірцем пізньої готики. Шартрський собор має 9 порталів, три з яких збереглися від старого романського собора.


Слайд #19


Слайд #20
Інтер'єр
Інтер'єр Шартрського собору, як загальний вигляд, також відзначається вишуканістю й багатством. Простора нава не має собі рівних у всій Франції. Собор у Шартрі славиться кольоровими вітражами. Шартрське зібрання середньовічних вітражів є абсолютно унікальною: понад 150 вікон. Підлога собору прикрашена давнім лабіринтом 1205 року. Він символізує шлях вірянина до Бога, і дотепер використовується прочанами для медитацій, звернення й спілкування з Всевишнім.


Слайд #21
Покров Діви Марії


Слайд #22
Портали північного фасаду


Слайд #23
Скульптури південного фасаду.


Слайд #24
Довідник
Аркбутан - зовнішня полуарка, яка передаэ горизонтальне зусилля розпору від склепінь споруди на опорний стовп - контрфорс.


Слайд #25
Склепіння - тип перекриття або покриття споруд, конструкція, яка утворюється опуклою криволінійною поверхнею. Склепіння дозволяють перекривати значні простори без додаткових проміжних опор.


Слайд #26
Гаргулей - це драконподібна змія, згідно з легендою мешкала у Франції, в річці Сені.
Химе́ра - вогнедишна потвора з головою й шиєю лева, з тулубом кози та з хвостом дракона.


Слайд #27
Нава — поздовжня або поперечна частина простору церкви чи громадської споруди, розташована між рядами колон, стовпів, арок або між зовнішньою стіною та поздовжньою колонадою або аркадою.