Презентація "Культура Японії"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Культура Японії"
Слайд #1
Підготувала:
учениця 9-А класу
КЗ “ЛЗОШ І-ІІІ ст. №19”
Козачук Юлія
Культура Японії


Слайд #2
Японська мова та писемність

Японська мова завжди був важливою складовою японської культури. Переважна частина населення країни розмовляє японською мовою. Японський є агглютінатівним мовою і характеризується складною системою написання, що складається з трьох різних типів знаків - китайські символи кандзі, складові абетки хірагана і катакана.


Слайд #3
Японська мова вважається одним з найскладніших для вивчення. Для транслітерації японських ієрогліфів використовуються різні системи, найбільш поширеними є ромадзі (латинська транслітерація) і система Поліванова (запис японських слів кирилицею). Деякі слова в російській мові були запозичені з японської мови, наприклад, цунамі, суші, караоке, самурай і т. д.


Слайд #4
Література
Довгий час японська література відчувала вплив Китаю, літературні твори також створювалися на китайській мові.
Першими письмовими пам'ятками вважаються збори японських міфів і легенд " Кодзікі "(" Записи про діяння давнини ") і історична хроніка" Ніхон Сьокі "(" Записані пензлем аннали Японії "або" Ніхонгі "-" Аннали Японії "), створені під час періоду Нара ( VII - VIII століттях). Обидва твори були написані китайською мовою, але зі змінами для передачі японських імен богів та інших слів. У цей же період були створені поетичні антології " Манйосю " і "Кайфусо"


Слайд #5
Широко відомі і за межами Японії види поетичних форм хайку, вака ( яп. японська пісня") і різновид останньої - танка ( яп."Коротка пісня" ? ).


Слайд #6
Живопис
Один з найбільш древніх і вишуканих з японських видів мистецтв, характеризується широкою різноманітністю жанрів і стилів.
Для японського живопису, як і для літератури, характерно відведення провідного місця природі і зображення її як носії божественного начала.
Починаючи з X століття в японського живопису виділяють напрямок ямато-е, картини являють собою горизонтальні сувої, якими ілюстрували літературні твори. В XIV столітті розвивається стиль суми-е (монохромна акварель), а в першій половині XVII століття художники починають друкувати Укійо-е - гравюри на дереві, що зображували гейш, популярних акторів театру кабукі і пейзажі. Вплив популярності гравюр Укійо-е на європейське мистецтво XVIII століття називають японизма.


Слайд #7
Велика хвиля в Канагава, Кацусіка Хокусай


Слайд #8
Каліграфія
У Японії каліграфія вважається одним із видів мистецтв і носить назву сьодо ( яп. "Шлях письма") . Нарівні з малюванням каліграфія викладається в школах.
Мистецтво каліграфії було завезено в Японію разом з китайською писемністю. У давнину в Японії ознакою культурної людини вважалося володіння мистецтвом каліграфії. Існує кілька різних стилів написання ієрогліфів. Вдосконаленням стилів написання ієрогліфів займалися буддійські ченці.


Слайд #9
Японська каліграфія


Слайд #10
Скульптура
Найдавнішим з видів мистецтв Японії є скульптура . Починаючи з епохи Дзьомон виготовлялися різноманітні керамічні вироби (посуд), також відомі глиняні фігурки-ідоли догові.
В епоху Кофун на могилах встановлювалися ханіва - скульптури з обпаленої глини, спочатку простих циліндричних форм, а потім більш складні - у вигляді людей, тварин або птахів


Слайд #11
Гігантська статуя Будди Аміди (Амітабхи) в Усику, Префектура Ібаракі


Слайд #12
Декоративно – прикладне мистецтво, ремесла


Слайд #13
Традиційні японські ляльки


Слайд #14
Ікебана


Слайд #15
Орігамі


Слайд #16
Нецке


Слайд #17
Бонсай


Слайд #18
Темарі


Слайд #19
Театр і танець
Одним з ранніх видів театру став театр але, що склався в XIV - XV століттях, актори грали в масках і розкішних костюмах. Театр вважається "маскованих" драмою, але маски (про-моте) надягають лише Сіте та вакі. В XVII столітті склався один з найбільш відомих видів японського традиційного театру – кабукі, актори цього театру були виключно чоловіки, їх особи були складним чином загримовані. Високо цінується мистецтво оннагата, акторів, які виконують жіночі ролі.


Слайд #20
Маски театру але


Слайд #21
Чайна церемонія


Слайд #22
Дякую за увагу!