Презентація "Культова арабо-мусульманська архітектура"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Культова арабо-мусульманська архітектура"
Слайд #1
Культова
арабо-мусульманська архітектура


Слайд #2
Мавританський стиль
Мавританська архітектура – архітектурний стиль, що сформувався під впливом берберського та іспанського стилів у Північній Африці та Аль-Андалусі.


Слайд #3
Альгамбра — архітектурний та парковий ансамбль та музей, пам'ятник мавританської архітектури. Складається з палацу, мечеті, та фортеці. Розташований на терасі пагорбу Сабіка в східній частині міста Гранада в південній Іспанії. Загальна площа 13 га.


Слайд #4
Караван-сарай - заїжджий двір для караванів на торгових шляхах і в містах Переднього Сходу, Середньої Азії, Закавказзя тощо.
Караван-сараї являли собою прямокутне подвір'я з приміщеннями в один або кілька ярусів для розміщення людей і короткочасного зберігання краму. На перетині важливих шляхів і у великих містах караван-сараї являли справжню подобу сучасних готелів з наданням додаткового сервісу (харчування, бані, пункти обміну і торгівлі).


Слайд #5
Караван-сарай у Караджі, Іран
Буюк Хан у Нікосії, Кіпр
Хан Аль-Умдан в Акко, Ізраїль


Слайд #6
Критий ринок або базар мав особливе значення у житті й архітектурному устрої міста. Ринкові квартали будувалися навколо мечеті і покривалися верхнім перекриттям. Будування ринків вважалося богоугодною справою.


Слайд #7
Хан аш-Шунех
Сук аль-Хирадж
Сук ад-Дираа


Слайд #8
Мавзолей — монументальна похоронна споруда, що включає камеру, де поміщалися останки померлого і поминальний зал.


Слайд #9
Мавзолей Кіра в Пасагардах


Слайд #10
Мавзолеї на кладовищі в Каїрі


Слайд #11
Мавзолей у Галікарнасі