Презентація "Культура в роки великої Вітчизняної війни"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Культура в роки великої Вітчизняної війни"
Слайд #1
Культура в роки великої Вітчизняної війни


Слайд #2
Величезних масштабів набуло пограбування окупантами мистецьких та історичних цінностей українського народу, відчутних втрат зазнали історичні та краєзнавчі музеї, бібліотеки, картинні галереї.


Слайд #3
Наука


Слайд #4
Євген Оскарович Патон розробив метод автоматичного дугового зварювання під флюсом під час складання корпусів танків Т-34.


Слайд #5
О. Богомольцев створив препарати для лікування ран та переломів кісток
О. Палладін створив препарат, що прискорював згортання крові.
В.Філатов удосконалив методи лікування хвороб ока та розробив ефективну пересадку рогівки пораненим.


Слайд #6
Література


Слайд #7
Андрій Малишко (1912- 1970)
Служить військовим кореспондентом у газетах “Красна Армія”, “За Радянську Україну”, “За честь Батьківщини”. У важкі дні наступу гітлерівських військ на Сталінград Малишко стає комуністом. Весь свій талант поета і публіциста віддає всенародній боротьбі з фашисткою навалою. Незважаючи на несприятливі умови для “нормальної” літературної праці, поет за роки війни написав вісім поетичних книг.


Слайд #8
Володимир Сосюра(1898 – 1965)
В естетично-філософському плані воєнна лірика В. Сосюри є художнім осмисленням боротьби і перемоги добра над злом. У цій моральній перевазі поета – джерела оптимізму його воєнної лірики.
В роки війни В. Сосюра, як військовий кореспондент фронтової газети бере участь у роботі українського радіокомітету, виступає як пропагандист і агітатор, виїздить на фронт.


Слайд #9
Музика


Слайд #10
Визначним явищем музичної культури була патріотична контата-симфонія «Україно моя», написана в 1943 році А.Я. Штогаренком на слова А.С. Малишка і М.Т. Рильського


Слайд #11
Боротьбі народів Радянського Союзу за визволення України, подвигу воїнів Червоної Армії присвячені симфонічні твори К. Домінчена, О. Зноско-Боровського, Д. Клебанова, А. Коломійця, Ю. Мейтуса, В. Рибальченка. Провідними,як і в попередні роки війни, залишилися жанри масової пісні, військовому маршу, які знаходили щирих шанувальників серед фронтовиків.


Слайд #12
Презинтацію виконалаучениця 11-а класуконюх Анастасія


Слайд #13
Дякую за увагу!!!