Презентація "Мистецтво Древньої Індії"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Мистецтво Древньої Індії"
Слайд #1
Мистецтво Древньої Індії


Слайд #2
Стародавня Індія - країна чарівних казок і дивних чудес - подарувала світові безцінні мистецькі скарби . Пам'ятники староіндійської архітектури , скульптури та живопису відрізняються такою живою силою впливу і такої самобутньої красою , що їх неможливо сплутати з пам'ятниками іншої країни.Зародилася в настільки ж віддалені часи , як і культура Передньої Азії і Єгипту , індійська культура пройшла в давнину той же шлях розвитку, що й ці країни. Але вона склалася в дещо інших природних умовах , що наклало на її формування особливий відбиток.Віра в чудодійну силу природи стала основою всієї індійської міфології , індійської культури . Індійська міфологія дала величезний матеріал для образотворчого мистецтва. Нерозривно сплетені один з одним архітектура , скульптура і живопис донесли до нашого часу в земних і прекрасних , а часом і страхітливих образах людей , звірів і демонів то легендарно -міфологічний відчуття світу , яке зародилося в надрах індійської фантазії ще в глибоку давнину


Слайд #3
Найдавніша культура Індії та мистецтво ранніх держав (26в. до н.е. - 3. До н.е.)
Археологічні роботи в Мохенджо -Даро ( в Сінді, на березі річки Інд ) і в Хараппи (у Пенджабі на березі річки Рави ) показали , що вже в 3 - 2 тис. до н.е. на Північно-заході Індостану склалися ранні класові відносини , виникли держави і багатолюдні міста , які вели широку торгівлю з іншими країнами.Відкриті археологами будинки, вулиці і квартали показали , що міста Мохенджо -Даро і Хараппи були найбільшими з тих , що досі вдавалося виявити , що довгий час вони жили заможно та спокійно. Це підтвердили великі склади зерна , доки, великі ринки , ті зручності , які були продумані для життя їх мешканців.


Слайд #4
Города имели правильную планировку, их широкие улицы с высокими трехэтажными домами из хорошо обожженного и оштукатуренного поверху кирпича пересекались под прямым углом и были снабжены водостоками, канализацией и бассейнами для религиозных омовений. Очевидно, что уровень городской жизни не уступал уровню месопотамской культуры.


Слайд #5
Мечеті побудовані мусульманами на завойованих землях


Слайд #6


Слайд #7


Слайд #8


Слайд #9
Фатхпур-Сикри, соборна мечеть


Слайд #10


Слайд #11
Гробниця шейха Саліма Чішти


Слайд #12
             
Видатний пам'ятник архітектури Індії - мавзолей Тадж- Махал в Агре (середина XVII ст.) . Він був збудований Шах- Джаханом на згадку про улюблену дружину Мумтаз -Махал , тут же пізніше був похований він сам. Тадж- Махал розташований у великому парку з фонтанами і басейном , до мавзолею ведуть дороги і канал. Величне п'ятибанна споруда піднесене на платформу , яка відділяє його від землі. Багатокутні в плані будівля прорізано глибокими нішами і завершено величезною сферичною банею. По кутах платформи розташовуються чотири високі стрункі вежі , що нагадують мінарети .


Слайд #13
Стіни Тадж-Махала викладені білим полірованим мармуром з інкрустацією з самоцвітів. Фантастичний архітектурний образ Тадж-Махала ставить його в один ряд з кращими пам'ятниками середньовічної Індії


Слайд #14
Індійська мініатюра


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17


Слайд #18


Слайд #19
17ст


Слайд #20
Женщина с павлином шк. Раджастан 16 – 17в.


Слайд #21
заможний пан Раджастан 16 – 17в.


Слайд #22