Презентація "Що таке діаспора?"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Що таке діаспора?"
Слайд #1
Діаспора - збірне визначення національної спільноти поза межами етнічної території.Станом на 2004 р. за межами України мешкає від 10 до 15 млн. українців, тобто біля третини нації.Взагалі діаспора - це будь-яке представництво етнічних одиниць за межами материнського етнічного регіону, котрі усвідомлюють свою генетичну або духовну з ним єдність.
Що таке діаспора?


Слайд #2
В США проживає близько 2 млн. українців, половина з яких - у штаті Пенсільванія, до 20 % - у штатах Нью-Джерсі, Нью-Йорк, менше - в Мічигані, Огайо та Коннектикуті. Серед них спостерігається стійка тенденція до збереження національних цінностей, зокрема, мови.


Слайд #3
Українська діаспора Америки надзвичайно сильно зорганізована. З 1893 р. у США виходить одна з "найстарших" газет - "Свобода" (нині - тижневик). Сьогодні у США працюють численні українські ЗМІ, видавництва, музеї, архіви, церкви, школи українознавства.


Слайд #4
Пам’ятник «Голодомор» у США


Слайд #5
Найвідоміша газета української діаспори-”Свобода”


Слайд #6
Українська православна церква в США
Чикаго, штат Іллінойс, США. Українська католицька церква


Слайд #7
Школа україно-
знавства


Слайд #8
Пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку у Вашингтоні


Слайд #9
“Міс українська діаспора”-конкурс краси,який щороку проводиться в США


Слайд #10
Література діаспори
Літерату́ра украї́нської діа́спори або
еміграці́йна літерату́ра —
література написана українськими
письменниками в еміґрації,
які з політичних, економічних, релігійних причин
виїхали з України на постійне або
тривале проживання за кордоном.


Слайд #11
Діаспорна література — результат переселення літераторів насамперед через численні політичні репресії на території України в 20 ст


Слайд #12
Друга хвиля еміграції була пов'язана з поразкою національно-визвольних змагань. Саме ця хвиля принесла значні літературні твори та саму атмосферу живого літературного процесу. Тож перші значні українські літературні угрупування з'явилися в 1920-х роках. До них належали передовсім Празька школа (Юрій Липа, Юрій Клен, Олег Ольжич, Олена Теліга, Євген Маланюк, Наталя Лівицька-Холодна та ін.) в Чехословаччині та групи Танк та Ми в Польщі. Письменники Празької школи найчастіше друкувалися в «Літературно-науковому віснику» за редакцією Дмитра Донцова, мали свій журнал «Ми», видавництво «Варяг». Діаспорна література поповнилася на цьому етапі не лише вартісними творами, але й науково-теоретичними працями Леоніда Білецького, Миколи Гнатишака, Павла Зайцева та ін