Презентація "Зельман Ваксман"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Зельман Ваксман"
Слайд #1
Зельман Ваксман


Слайд #2
Американський вчений — виходець з України, заслужив право називатися «одним з найвидатніших благодійників людства».


Слайд #3
Народився 20 липня 1888 року в містечку Нова Прилука на Вінниччині.
Народився 20 липня 1888 року в містечку Нова Прилука на Вінниччині.


Слайд #4
Ваксман поступив у сільськогосподарський коледж, у якому почав вивчати мікробіологію ґрунту, і в 1915 році одержав ступінь магістра природничих наук; у цьому ж році він став громадянином США.


Слайд #5
У 1932 році Американська національна асоціація по боротьбі з туберкульозом звернулася до Ваксмана з проханням вивчити процес руйнування палички туберкульозу в ґрунті. Він зробив висновок, що за цей процес відповідальні мікроби-антагоністи.


Слайд #6
До 1939 року Ваксман вирішив розгорнути нову програму, що стосується використання його досліджень по мікробіології ґрунту для лікування хвороб людини. «Я відчував по своєму досвіді, що гриби й актиноміцети можуть бути значно ефективнішими джерелами антибактеріальних засобів, ніж звичайні бактерії», заявив він пізніше.


Слайд #7
Протягом наступних чотирьох років Ваксман і його колеги досліджували близько 10 тисяч різних ґрунтових мікробів у пошуках антибіотиків, що могли б руйнувати бактерії, не заподіюючи шкоди людині.


Слайд #8
У 1952 році Зельман Ваксман був нагороджений Нобелівською премією з фізіології і медицини «за відкриття стрептоміцину, першого антибіотика, ефективного при лікуванні туберкульозу».


Слайд #9
У 1916 році Ваксман одружився на Берті Деборі Мітник
У 1916 році Ваксман одружився на Берті Деборі Мітник


Слайд #10
У 1950 році Ваксман став кавалером ордену Почесного легіону. Йому були присуджені почесні докторські ступені університетів Льєжа і Рутгера; він був членом Національної академії наук, Національного дослідницького товариства, Товариства американських бактеріологів, Американського наукового ґрунтознавчого товариства, Американського хімічного товариства і Товариства експериментальної біології і медицини.


Слайд #11
Зельман Ваксман помер 16 серпня 1973 року в Вудс-Хоул (штат Массачусетс).