Презентація "Історія виникнення гривні"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Історія виникнення гривні"
Слайд #1
Історія виникнення гривні
Робота Гунько Ернеста


Слайд #2
Історія
А чи знали ви про те, що назва "гривня" була відома в давні століття. Історичні відомості свідчать про те, що назва української валюти походить від жіночої прикраси зі срібла або золота у вигляді обруча, яку носили на шиї. Ці прикраси перейшли до слов'ян від скіфів, що жили до цього на території України.


Слайд #3
Гривня вважалася ознакою матеріального достатку і носити такі прикраси могли тільки дівчата і жінки з багатих сімей. Проте пізніше гривня набула вже нового значення і стала відповідати певній кількості цінного металу (наприклад, гривня срібла), але оскільки ця кількість срібла могла складатися з однакових монет, незабаром виник їх рахунок на штуки.


Слайд #4
Перші купюри
Ухвалою Центральної Ради від 1 березня 1918  року було видруковано перший грошовий знак Української Народної Республіки — купюру вартістю у 100 гривень. Автором оформлення грошового знака був визначний український художник-графік Георгій Іванович Нарбут. Оформлюючи свою купюру, Нарбут застосував вишукані орнаменти в дусі українського бароко XVII—XVIII століть, декоративні шрифти, зображення тризуба.
З випуском нарбутівської стогривневої купюри пов'язаний вибір тризуба як державного герба України. Георгій Нарбут, проектуючи ескіз купюри у 100 гривень, звернув увагу на тризуб як знак, характерний для найдавніших національних грошей України — злотників та срібняків князя Володимира, і вмонтував його до композиції ескізу.


Слайд #5
100 гривень 1918 року.


Слайд #6
10,50,100 та 250 карбованців
Карбованці використовувалися до 1918 року.


Слайд #7
1 карбованець 1942-1944 років


Слайд #8
Гривні 1992 року
Були вилучені 2003 року.


Слайд #9
Монети номіналом 1 гривня


Слайд #10
Гривні 1994 року