Презентація "Ікони"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Ікони"
Слайд #1
Ікони Київської Русі
Робота
Учениці 10 класу
Бодніцької Юлії


Слайд #2
Період Київської Русі дав велику кількість творів мистецтва, у тому числі і іконопис. Більш того жодна область історії російського мистецтва не збагатилася в останні роки такою кількістю нових пам'ятників, якдавньоруська іконопис. У своїй роботі я хотів би простежити зміни ікон у різних періодах часу, різницю їх виконання, спробувати визначити час переходу від одного стилю до іншого. 


Слайд #3
Іконопис Київської Русі - це свого роду книга, якою ми можемо не тільки милуватися, але і "прочитати" по ній життя того часу, що дає нам його повну картину, її народу, а також їх моралі, порядків і канонів. 


Слайд #4
"Святий Юрій"Дошка, темпера.прибл. XI ст.
"Святі Юрій і Параскева"Дошка, темпера.кін. XV- поч. XVI ст.


Слайд #5
"Святий Іван Хреститель і Архангел Михаїл"Фрагмент Скварявського іконостасу.Дошка, темпера.
"Володимирська Богородиця"Дошка, темпера.


Слайд #6
Ікони, як специфічний вид релігійного малярства, виникли дуже давно, і найраніші уцілілі твори належать до УІ ст. Ікона як художній елемент займала головне місце в інтер'єрі церковної споруди. Культура ікони був офіційно прийнятий на сьомому Вселенському соборі 787 року у місті Нікеї. Ікони становлять органічне ціле з храмом і підпорядковані його архітектурі. У храмах ікони розташовувалися над передвівтарною перегорожею, що пізніше перетворилася на іконостас. Перші ікони були привезені на Русь з Візантії і Болгарії, а в кінці XI ст. з'явилися власні


Слайд #7


Слайд #8