Презентація "Утоплення"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Утоплення"
Слайд #1
Утоплення
Загальна характеристика та перша допомога


Слайд #2
Що це таке?
Утоплення - смерть або термінальний стан , що виникає в результаті проникнення води (рідше - інших рідин і сипучих матеріалів) в легені і дихальні шляхи.


Слайд #3
Типи утоплення


Слайд #4
Істинний («аспіраційний», «мокрий»), помилковий («асфіктичний», «сухий», «спастичний»), синкопальні («рефлекторний») і змішаний.


Слайд #5
«Мокра » утоплення - виникає , коли в дихальні шляхи і легені потрапляє велика кількість рідини. Як правило , це трапляється з тими людьми , які до останнього борються за життя . Зустрічається в середньому в 20 % випадків.


Слайд #6
«Сухе » утоплення виникає , коли відбувається спазм голосової щілини і в результаті рідина не проникає в легені. Зустрічається в середньому в 35 % випадків.


Слайд #7
Синкопальне утоплення відбувається при рефлекторної зупинки серця через спазм судин. У цьому випадку потерпілий , як правило , відразу йде на дно . Зустрічається в середньому в 10 % випадків.


Слайд #8
Механізм утоплення


Слайд #9
При утопленні в прісній воді відбувається розрідження крові. Це пояснюється надходженням води з легень у кров'яне русло. Відбувається через різницю осмотичного тиску прісної води і плазми крові.


Слайд #10
Зазвичай механізм утоплення такий: не вміє плавати людина, що потрапила у воду, робить глибокі вдихи під час боротьби за своє життя. Внаслідок цього відбувається потрапляння деякої кількості води в легені і втрата свідомості.


Слайд #11
Причини утоплення


Слайд #12
Часто люди тонуть, нехтуючи елементарними заходами безпеки (Не запливати за буйки, не купатися у нетверезому вигляді, не купатися у сумнівних водоймах, не купатися у шторм). При утопленні велику роль відіграє фактор страху.


Слайд #13
Утоплення може виникнути і у любителів підводного плавання. Часом це ще більш небезпечно , ніж просте утоплення , особливо якщо пірнати в поодинці. Часто утоплення аквалангістів супроводжується так званої «кесонної хворобою» .


Слайд #14
Судово-медична експертиза


Слайд #15
Судово-медична діагностика утоплення, так само як і інших причин смерті, проводиться на підставі встановлення комплексу ознак, що виявляються як у ході секційного дослідження, так і за допомогою додаткових методів дослідження і залежних від типу втоплення.


Слайд #16
Порятунок потопаючих


Слайд #17
Врятувати потопаючу людину можна в перші 3-6 хвилин з початку утоплення . Однак , при утопленні в дуже холодній воді в окремих випадках цей термін сягає 20-30 хвилин.


Слайд #18
У практиці судової медицини зафіксовані випадки , коли потонулого успішно реанімували після 45-50 хвилин перебування у воді , при цьому вода могла бути відносно теплою , як прісної , так і солоної , а легкі заповнювалися водою.


Слайд #19
Перша допомога полягає у витяганні постраждалого з води. Потім необхідно визначити пульс і вид утоплення. Мокре утоплення характеризується синюшним виглядом обличчя і шкіри.


Слайд #20
Увага!
Кожного потерпілого необхідно обов'язково показати лікарю, навіть у разі відмінного самопочуття після реанімації! Існує небезпека набряку легенів та інших тяжких наслідків (наприклад, повторної зупинки серця). Тільки через один тиждень можна буде з упевненістю сказати, що його життя поза небезпекою!


Слайд #21
«Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих»


Слайд #22
Висновок
Значна кількість смертей у побутовій сфері припадає на утоплення. За даними Міжнародної любительської федерації плавання щорічно в світі утопають приблизно 300 тис. чоловік. В Україні щороку гине на воді близько 4 тис. чоловік. Аналіз загибелі людей на воді показав, що найбільше трагічних випадків стається на необладнаних для купання місцях (близько 90%).