Презентація "Вуглеводи"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Вуглеводи"
Слайд #1
Вуглеводи
Вуглеводи — органічні сполуки з емпіричною формулою  Cm(H2O)n, до складу яких входять тільки Карбон, Оксиген  та Гідроген. Вуглеводи є складовою частиною клітин усіх живих організмів.


Слайд #2
Найвідомішими представниками вуглеводів є:
Глюкоза
Цукроза
Фруктоза
Целюлоза


Слайд #3


Слайд #4
Моносахариди
Моносахари́ди — прості вуглеводи, що не піддаються гідролізу, не розщеплюються водою на простіші вуглеводи. До моносахаридів відносяться глюкоза, фруктоза, рибоза.


Слайд #5
Дисахариди
Дисахариди — вуглеводи, які при нагріванні з водою в присутності мінеральних кислот чи під дією ферментів піддаються гідролізу, розкладаються на дві молекули моносахаридів. Найвідомішим представником є сахароза.


Слайд #6
Полісахариди
Полісахариди — це вуглеводи, які багато в чому відрізняються від моносахаридів і дисахаридів і не мають солодкого смаку, і майже не розчинні в воді. Вони представляють собою складні високомолекулярні сполуки, які під каталітичним впливом кислот чи ферментів піддаються гідролізу з утворенням простіших поліцукридів, потім дицукридів, і, зрештою, багато молекул моноцукридів. Важливіший представник поліцукридів — крохмаль і целюлоза.


Слайд #7
Олігосахариди
Олігосахариди — хімічні сполуки, в яких кілька залишків молекул моносахаридів з'єднані між собою ковалентними зв'язками. Серед них найпоширеніші дисахариди, які утворені внаслідок сполучення залишків двох молекул моносахаридів.


Слайд #8
Продукти, що містять вуглеводи


Слайд #9
Овочі, що містять вуглеводи