Презентація "Роль жирів, білків і вуглеводів в організмі людини"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Роль жирів, білків і вуглеводів в організмі людини"
Слайд #1
Роль жирів, білків і вуглеводів в організмі людини
Артемчук Анастасия 11-В


Слайд #2


Слайд #3
Органічні речовини
Нормальна діяльність організму можлива при безперервному надходженні їжі. Органічні речовини, що входять до складу їжі: жири, білки, вуглеводи, мінеральні солі, вода і вітаміни необхідні для життєвих процесів організму.


Слайд #4
Білки
Білки́ — складні високомолекулярні природні органічні речовини, що складаються з амінокислот, сполучених пептидними зв' язками.


Слайд #5
Каталітична
Структурна
Функції білків
Захисна
Рецепторна
Регуляторна
Енергетична
Рухова
Транспортна
Запасна


Слайд #6


Слайд #7
Жири
Жири  — велика група органічних сполук, які, з фізичного погляду, мають меншу від одиниці питому вагу і, як правило, розчинні в органічних розчинниках, як правило не розчиняються у воді, і під звичайним тиском їх не можна перегнати, не розклавши.


Слайд #8
Функції жирів
Енергетична
Регуляторна
Запасна
Захисна
Структурна


Слайд #9


Слайд #10
Вуглеводи - джерело енергії для твого тіла. Їх поділяють на незасвоювані й засвоювані. Перші відомі тобі як "корисні". Це клітковина та рослинні волокна. У великій кількості вони містяться в овочах, зелені, фруктах і ягодах, бобових, крупах (гречана, вівсяна, перлова, ячмінна), хлібі з висівками та виробах із борошна грубого помолу. Засвоювані вуглеводи, тобто "шкідливі", - це звичайний цукор, крохмаль тощо.


Слайд #11
Роль білків, жирів та вуглеводів у житті людини
Жири є найважливішим енергетичним компонентом харчового раціону– 1 г жирів дає 37,7 кДж (9 ккал) енергії, їх біологічне значення зумовлене тим, що вони є носіями життєвонеобхідних для організму речовин .
Основна роль вуглеводів пов'язана з їх енергетичною функцією. При їх ферментативному розщеплюванні і окисленні виділяється енергія, яка забезпечує організм.
Білки - це незамінні компоненти раціону, без яких неможливе життя, ріст і розвиток організму.


Слайд #12
Здоров’я людини – це стан живого організму, при якому організм у цілому і всі организдатні виконувати свої життєві функції.
Органічні речовини, що входять до складу їжі: жири, білки, вуглеводи, мінеральні солі, вода і вітаміни, які необхідні для життєвих процесів організму.
Білки - це незамінні компоненти раціону, без яких неможливе життя, ріст і розвиток організму.
Більшу частину енергії, необхідної для нормальної життєдіяльності, організм людини одержує з вуглеводами.
Жири є одними з найважливіших харчових продуктів. Вони є невід’ємною складовою нашого харчування.
ВИСНОВКИ:


Слайд #13

Дякую за увагу