Презентація "Рослини занесені до Червоної книги України"

-8
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Рослини занесені до Червоної книги України"
Слайд #1
Рослини занесені до Червоної книгиУкраїни
Презентація Гурика Андрія


Слайд #2
Зозулині черевички справжні
Зозулині черевички справжні — одна з найкрасивіших орхідей флори України. В Україні трапляється на більшій частині території, крім степової зони.
Цей вид має дуже красиві квіти, а тому сильно страждає від знищення людьми і є рідкісним на більшій частині ареалу, в тому числі, по всій Україні. Зацвітає ця чарівна орхідея лише на 16-17-й рік


Слайд #3
Лунарія оживаюча
Лунарія оживаюча – реліктова рослина поширена в Європі та в Північній Америці. В Україні найчастіше трапляється в Карпатах, де на окремих ділянках лісів на кам’янистих ґрунтах утворює густий покрив. На рівнині вона є дуже рідкісною.


Слайд #4
Підсніжник білосніжний
Підсніжник білосніжний – в Україні поширений переважно на Правобережжі, трапляється в Карпатах та Прикарпатті, на півдні Полісся, в Лісостепу. На Лівобережжі проходить східна межа поширення цього виду. Зростає в листяних лісах, на галявинах та чагарниках.
Основними причинами зменшення чисельності виду є масове зривання на букети, викопування цибулин.


Слайд #5
Сальвінія плаваюча
Сальвінія плаваюча. Ця водна папороть поширена по всій Україні.
Знахідки древніх викопних решток виду свідчать про давнє походження виду і дають підстави вважати сальвінію третинним реліктом. Чисельність рослини в наш час зменшується через забруднення водойм.


Слайд #6
Шафран Гейфелів
Поширена в Українських Карпатах, Закарпатті, Передкарпатті, Поділлі. Зростає у вологих листяних лісах, лісових галявинах, після-лісових луках, полонинах. Трапляється суцільними заростями у вигляді великих і малих островів, місцями невеликими групами.
Основними причинами зміни чисельності є зривання на букети, викопування бульбоцибулин, у зоні полонин - поїданням дикими свинями.


Слайд #7
Плаун колючий
Плаун колючий  — багаторічна, тіньовитривала, трав'яниста, вічнозелена рослина.
Росте в хвойних, рідше мішаних лісах. Поширена на Поліссі, в Карпатах, зрідка в лісостепу. Рослина лікарська. Потребує особливої охорони.


Слайд #8
Водяний горіх плаваючий
 Він трапляється по всій території України. Водяний горіх плаваючий зростає в тихих заводях, старицях, озерах. Оптимальними для нього є глибини метр-півтора, але може рости і на глибині до 4-х м. Водяний горіх здатний формувати цілі зарості.


Слайд #9
Проліска дволиста
Проліска дволиста. Досить звичайний ранньовесняний вид. Але в окремих районах трапляється рідше від підсніжника.


Слайд #10
Крокус сітчастий
Поширений в степу, Правобережному i Лівобережному лісостепу. Зростає на  цілинних степах, в чагарниках, узліссях байрачних дібров. Їхня чисельність знижується через розорювання земель, надмірне випасання худоби, зривання на букети.


Слайд #11
Печіночниця звичайна
Поширена в західному і правобережному Поліссі, у західному Лісостепу і західній частині правобережного Лісостепу. Райони заготівель - Житомирська, Волинська, Рівненська, частково Хмельницька області. Декоративна, лікарська рослина. Зацвітає рано і має тривалий період цвітіння. Придатна для декорування затінених місць під деревами. Потребує бережливого використання й охорони.


Слайд #12
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!