Презентація "Проект геному людини"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Проект геному людини"
Слайд #1
Проект геному людини


Слайд #2
Прое́кт гено́му люди́ни (англ. Human Genome Project, HGP) — міжнародний проект наукових досліджень геному людини, мета якого полягає у визначенні послідовностей ДНК та локалізація генів та їх функцій.


Слайд #3
Загальна характеристика проекту
Його мета — зрозуміти генетичний склад людини, визначивши нуклеотидну послідовність, що складає геном людини, та ідентифікувати фізіологічну роль 20 — 25 тисяч генів, що її складають.


Слайд #4
Проект також досліджує послідовність геномів кількох інших модельних організмів, таких як Escherichia coli, плодової мухи, хатньої миші та інших, що можуть пролити світло на функціонування людських генів.


Слайд #5
Основні цілі:
Визначити всі, приблизно 20500 генів ДНК людини
Визначення послідовності 3000000000 хімічних пар основ, які складають ДНК людини,
Зберігати данц інформацію в базах даних,
Покращити інструменти для аналізу даних ,
Передачі відповідних технологій в приватний сектор, і вирішення етичних, правових та соціальних питань (ЭЛСИ), які можуть виникнути в звязку з проектом.


Слайд #6
Встановлення повної генетичної карти людських генів — важливий крок в розвитку медицини та інших аспектів охорони здоров'я.


Слайд #7
«Геном» будь-якого даного індивідуума (за винятком однояйцевих близнюків і клонованих органзмів) унікальний в деяких ділянках. Дослідження «людського геному», таким чином, залучає дослідження багатьох варіацій кожного гену.


Слайд #8
Поки що проект не досліджує варіації генетичного складу клітин різних тканин організму, на додаток, деякі ділянки гетерохроматину (близько 8% загальної довжини геному) ще залишаються несеквенсованими, як через складнощі секвенсування, так і через невелику кількість активних генів в цих ділянках.


Слайд #9
Історія


Слайд #10
Проект почався в 1990 році спочатку очолений нобелівським лауреатом Джеймсом Ватсоном.


Слайд #11
Перший робочий проект геному був опублікований в 2000 році і завершений в 2003 році, подальший аналіз генів та секвенсування окремих ділянок ДНК все ще продовжується.


Слайд #12
Більшість робіт з секвенсування ДНК та аналізу отриманих даних проводиться в університетах і дослідницьких центрах США і, в меншій мірі, Великої Британії.


Слайд #13
Паралельний проект, розпочатий приватною компанією Селера Джіномікс (англ. Celera Genomics), був розпочатий дещо пізніше та проводиться паралельно міжнародному академічному проекту.


Слайд #14
Дякую з Увагу)