Презентація "Хижаки-дивовижні рослини"

+10
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Хижаки-дивовижні рослини"
Слайд #1
Підготувала учениця 11 класу Павловська М.
Хижаки-дивовижні рослини


Слайд #2
Глечики – пастки Сараценія
Деякі рослини забарвлюються в яскраво-червоний колір, інші виділяють липку речовину. У Сараценії на шийці ростуть довгі волоски, спрямовані донизу, що не дозволяє комахам вилізти на гору. У середині глечика залозки виділяють ферменти, що значно прискорюють розчинення комашиної плоті.
Личинки комарів та павуків живуть у середені глечику сараценії.


Слайд #3
Венерина мухоловка
Пастка формується в кінці листка, кожен листок має чутливі волоски, що приводять у рух пастку. Це відбувається у тому разі, якщо комаха ворухне одним з волосків
Пастка спрацьовує за 1/5 секунди. Зубці, чіпляючись один за одного, але невелика комаха спроможна вилізти назовні.
При потраплянні великої здобичі, пастка повільно зачиняється протягом кількох годин, аж поки жертва цілком не розчавиться.


Слайд #4
Пухиринка
Пухиринки ростуть у водоймах. З листків у них звисають пухирці з отвором, спеціальні залози викачують з пухирця майже всю воду. Потім виділяється цукриста речовина, що приваблює здобич. Щойно жертва торкнется сигнальних волосків клапан відчиняється і здобич разом із водою засмоктується в пухирець. Далі клапан швидко затуляється,і розпочинається перетравлювання улову.


Слайд #5
Непентес
Непентес (Nepenthes) — рід хижих рослин, для них характерні специфічні пастки заповнені травними соками. Налічується 120-130 видів Непентесів, розповсюджених на території Австралії та Мадаґаскарі. Рослини пасивно полюють на комах, павуків, дрібних ссавців.


Слайд #6


Слайд #7


Слайд #8
Зараз в світі відомо понад 500 видів рослин-хижаків


Слайд #9


Слайд #10
Дякую за увагу!