Презентація "Генетика"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Генетика"
Слайд #1
Генетика


Слайд #2
Генетика (грец.γεννώ — породжувати) — це наука про спадковість і мінливість ознак організмів, методи управління ними та організацію спадкового матеріалу. 


Слайд #3
Генетична інформація — існування в клітинах організмів таких сукупностей генів, які зберігають відомості про послідовність процесів обміну речовин у періоди росту та розмноження, про склад, будову і функції білків та нуклеїнових кислот.


Слайд #4


Слайд #5
Генетика людини
Генетика рослин
Генетика тварин
Генетика мікроорганізмів
Генетика індивідуального розвитку
Молекулярна генетика
Цитогенетика
Генетика популяцій
Еволюційна генетика
Генетична інженерія.
Основні методи дослідження


Слайд #6
Методи дослідження генетики людини


Слайд #7
Генеалогічний метод
Цей метод дозволяє, використовуючи дані по членам кількох споріднених сімейств, визначити тип спадкування якого - не будь ознаки.


Слайд #8
Популяційний метод
Популяційний - генетичні дослідження полягають у визначенні частоти народження генів і генотипів в популяції. Дослідження дозволяють оцінити ймовірність народження дитини з певною ознакою в даній популяції.


Слайд #9
Близнюковий метод
Дослідження полягають у вивченні різнояйцевих і однояйцевих близнюків у різних умовах.


Слайд #10
Синдром Морфана
Спадкове захворювань сполучної тканини людини. Крім характерних змін в органах опорно-рухового апарату (подовжені кістки скелета, гіперподвіжность суглобів), спостерігається патологія в органах зору і серцево-судинної системи.


Слайд #11
Фенілкетонурія
Спадкове захворювання пов'язане з порушенням метаболізму амінокислот, головним чином фенілаланіну. Супроводжується накопиченням фенілаланіну і його токсичних продуктів, що призводить до важкого ураження ЦНС, проявлення зокрема, у вигляді порушення розумового розвитку. (фенілпіровиноградна олігофренія)


Слайд #12
Альбінізм
Відсутність нормальної пігментації: у тварин і людей шкіри, волосся, райдужної оболонки ока, у рослин зеленого забарвлення всієї рослини або окремих частин.


Слайд #13
Синдром Дауна
Одна з форм геномної патології, при якій найчастіше каріотип представлено 47 хромосомами замість нормальних 46, оскільки хромосоми 21-й пари, замість нормальних двох, представлені трьома копіями (трисомія).


Слайд #14
Синдром Клайнфельтера
Це прояв неправильного розподілу хромосом, при якому до нормального чоловічому (46, ХY) набору хромосом приєднується додаткова Х-хромосома (47, ХХY) у всіх або в більшості клітин організму.


Слайд #15
«Синдром нявкання»
Причина - делеція частини 5-ї хромосоми. Прояв: розвивається слабоумство, порушено будова гортані і голос має слабкий тембр.


Слайд #16
Засновник генетики
Грегор Мендель (Грегор Іоганн Мендель) (1822-84) австрійський натураліст, вчений-ботанік і релігійний діяч, монах, засновник вчення про спадковість (менделізм). Сформулював закономірності спадковості.