Презентація "Виготовлення антибіотиків"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Виготовлення антибіотиків"
Слайд #1
Голосова Катерина
Виготовлення антибіотиків


Слайд #2
Антибіотики - органічні речовини, що синтезуються мікроорганізмами в природі для захисту від інтервенції інших видів мікроорганізмів, та володіють здатністю пригнічувати розвиток, або вбивати цих мікробів. Як правило, антибіотики виділяють з живих бактерій або грибів. Існує також велика кількість синтетичних антибіотиків, які відрізняються модифікаціями функціональних груп природніх антибіотиків.


Слайд #3
Процес отримання антибіотика включає у собі такі основні стадії:
одержання відповідної штами — продуцента антибіотика, придатного для промислового виробництва;
біосинтез антибіотика;
виділення, очищення антибіотика;
концентрування, стабілізація антибіотика й одержання готового продукту.


Слайд #4
До найістотніших чинників, що впливають на прояв антибиотичних властивостей мікроорганізмів, відносяться склад середовища, її активна кислотність, окислювально-відновні умови, температура культивування, методи спільного вирощування двох або більшої кількості мікроорганізмів тощо.


Слайд #5
Перше завдання у пошуку продуцентів антибіотиків - виділення їх із природних джерел. Біосинтез антибіотиків - спадкова особливість організмів.
Виявлення потенційної можливості утворювати у процесі життєдіяльності антибіотики пов'язані з умовами культивування організмів. Утворення залежить від специфічності середовища і наявності особливих зовнішніх умов.
За різних умов можна отримати більшу або меншу кількість антибіотика. Таким чином можна також домогтися синтезу лише одного штаму.


Слайд #6
Середовища культивування
Натуральні середовища містять усі компоненти, необхідні для розвитку більшості мікроорганізмів.
Середовища:м’ясопептонне;картопляне;з кукурудзяним екстрактом.
В синтетичних середовищах усе підбирається індивідуально.