Презентація "Клонування"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Клонування"
Слайд #1
Клонування


Слайд #2
Клонування — процес створення ідентичних копій організмів або інших об'єктів у біології.


Слайд #3
Першим клонованим організмом була вівця Доллі.
До клонування Доллі уже були перші спроби склонувати організми, зокрема були клоновані вівці Меган і Мораг тою самою групою вчених. В процесі створення Доллі в 277 яйцеклітин було вселено ядра із нестатевих клітин, після чого було утворено 29 ембріонів, із яких вижила лише Доллі.


Слайд #4
Клітинне клонування — клонування, при якому відбувається виведення популяції клітин із однієї клітини.
У випадку простих одноклітинних організмів, чи то бактерій, чи то дріжджів, цей процес є достатньо простим.


Слайд #5
Для клонування клітин багатоклітинних організмів потрібно докласти значно більше зусиль — це набагато важче завдання, окрім того, такі клітини розвиваються дуже повільно у звичайних умовах.


Слайд #6
Клонування людини — етична і наукова проблема кінця 20 і початку 21 століття, що полягає у можливості формування і вирощування принципово нових людських істот, які би не тільки ззовні, але й на генетичному рівні відтворювали того чи іншого індивіда.


Слайд #7
Типи клонування людини:
1)Репродуктивне клонування людини- індивід, який народився у результаті клонування повинен отримати ім'я, громадянські права, освіту, виховання, тобто все те, що отримують інші повнозначні громадяни держави.
2)Терапевтичне клонування людини-передбачає, що розвиток ембріона закінчується через 14 днів, використовується для отримання стовбурних клітин з ембріону.


Слайд #8
Питання про клонування людини викликало низку протестів, як зі сторони церкви, так і на законодавчому рівні. В 1997 році ЮНЕСКО прийняла Загальну декларацію, яка забороняє клонування людини та передбачає суворий контроль держави над усіма дослідженнями в цьому напрямі.


Слайд #9
Клонування цінних трансгенних тварин може швидко та економічно забезпечити людство новими лікарськими препаратами, що містяться в молоці, спеціально отриманих для цього генно-інженерними методами овець, кіз або корів.


Слайд #10
Це ж відноситься до розмноження видатних спортивних коней, цінних хутрових звірів, збереженню рідкісних і зникаючих тварин у природних ппопуляціях.Роботи з домашніми тваринами дуже важливі з практичної точки зору, це викликало піднесення серед любителів домашніх тварин, які отримали можливість отримувати копії своїх улюбленців.


Слайд #11
Презентацію виконала учениця 11-А класу Алдакімова Анастасія