Презентація "Гістотехнології.Штучні тканини"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Гістотехнології.Штучні тканини"
Слайд #1
Гістотехнології.Штучні тканини


Слайд #2
Зміст презентації
Гістотехнології
Штучні тканини
Використання штучних тканин у медицині


Слайд #3
Гістотехнології
Гісготехнологія — напрямок досліджень в галузі біотехнології, який розробляє методики тривалого зберігання, тобто консервації тканин поза межами організму й виготовлення тканинних й клітинних препаратів.


Слайд #4


Слайд #5
Гістотехнологічні методи дають змогу вчасно встановити наявність хворобливих (патологічних) змін у тканинах, які свідчать про розвиток певного захворювання, зокрема злоякісних («ракових») пухлин.


Слайд #6
Штучні тканини
Перед сучасною гістотехнологією відкриваються широкі перспективи, пов’язані з вилученням стовбурових клітин з організму та вирощуванням їх на штучних поживних середовищах.


Слайд #7
Стовбурова клітина - це особлива клітина організму, здатна диференціюватися (спеціалізуватися) і далі розвиватися як звичайна.


Слайд #8
Розмножуються стовбурові клітини, як і всі інші, шляхом поділу. Однак вони, на відміну від зрілої клітини, можуть ділитися необмежену кількість разів.


Слайд #9
З кожним роком життя число стовбурових клітин зменшується. Вчені зробили висновок,що старіння людини залежить від кількості стовбурових клітин.
У 60 р. клітин майже немає


Слайд #10
Стовбурові клітини мають здатність перетворюватися на клітини всіх видів: м'язових і кісткових тканин, внутрішніх органів, клітини крові, нейрони та інші.


Слайд #11
Звідки беруть стовбурові клітини?
Ембріональна тканина - найкраще джерело стовбурових клітин. Однак застосування клітин, отриманих з ембріонів, має безліч недоліків.


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14
1980-1990рр.- виявили стовбурові клітини в кордовій крові та плаценті. При їх трансплантації значно знижується ризик відторгнення клітин організмом.


Слайд #15
Використання штучних тканин у медицині


Слайд #16
В ІМУНОЛОГІЇ
 Трансплантація стовбурових клітин, широко застосовується замість трансплантата кісткового мозку в разі лікування ряду вроджених імунодефіцитів. За допомогою поєднання клітинних технологій і генетичної інженерії вчені намагаються подолати СНІД.


Слайд #17
В ОФТАЛЬМОЛОГІЇ
Успішне застосування стовбурових клітин у лікуванні вроджених вад зору. Австралійські вчені зі стовбурових клітин виростили клапоть рогівки.


Слайд #18
В ЕНДОКРИНОЛОГІЇ
Для лікування цукрового діабету.З цією метою досліджуються стовбурові клітини кісткового мозку і кордової крові. Американські учені зі стовбурових клітин кордової крові виростили людську тканину, яка продукує інсулін.