Презентація "Генна інженерія"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Генна інженерія"
Слайд #1
Генна інженерія
Підготувала
Учениця 11-Б класу
МЗОШ №46
Камінська Сніжана


Слайд #2
Генна інженерія
Зміст
Визначення терміну «Генна інженерія»;
Галузі застосування генної інженерії;
Термінологія;
Досягнення генної інженерії;
Висновок;


Слайд #3
Генна інженерія — молода технологія, створена для поліпшення характеристик живих організмів шляхом пересадки в них чужого генетичного матеріалу, наприклад ДНК риби в помідор (щоб не підмерзав) чи бактерії в картоплю (щоб жук не їв).
Генна інженерія


Слайд #4
Генна інженерія знаходить широке практичне застосування в галузях народного господарства, таких як мікробіологічна промисловість, фармакологічна промисловість, харчова промисловість і сільське господарство.
Галузі застосування генної інженерії


Слайд #5
Термінологія


Слайд #6
Рестрикція – розрізування ДНК, наприклад, людини на фрагменти.


Слайд #7
Трансформація - ведення рекомбінантних плазмід у бактеріальні клітки. Трансформовані бактерії при цьому здобувають певні властивості. Кожна із трансформованих бактерій розмножується й утворює колонію з багатьох тисяч нащадків – клонів.


Слайд #8
Скрининг – відбір серед клонів трансформованих бактерій тих, що несуть потрібний ген людини.


Слайд #9
Досягнення генної інженерії
Ще в минулому столітті біологи вивчили процес клітинного поділу, якому передує розбіжність хромосом, завдяки чому в кожний сперматозоїд і в кожну яйцеклітину попадає половина хромосом з початкової клітини. Тоді вже було показано, що носіями генетичної інформації є хромосоми.


Слайд #10
Тепер вміють вже синтезувати гени, і з допомогою таких синтезованих генів, введених у бактерії, отримують ряд речовин, зокрема гормони і інтерферон. Їх виробництво становило важливу галузь біотехнології.


Слайд #11
Методами генної інженерії удалося створити і кілька вакцин, які випробовуються зараз для перевірки їхньої ефективності проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), що викликає СНІД.


Слайд #12
Складовою частиною проектів створення трансгенних організмів є дослідження і розробки в галузі генної терапії - лікувальні процедури, такі, як введення потрібних трансгенів у клітини хворого організму, заміна хворих генів здоровими, адресна доставка ліків в уражені клітини. Трансгени, потрапляючи у клітину, компенсують її генетичні дефекти, послаблюючи або посилюючи синтез того чи іншого білка.


Слайд #13
Серед практичних досягнень Генетичної інженерії найважливішими є створення продуцентів біологічно активних білків — інсуліну, інтерферону, гормону росту та ін., а також розробка способів активізації ланцюгів обміну речовин, пов’язаних з утворенням низькомолекулярних БАС.


Слайд #14
Висновок
Генна інженерія здобуває все більше значення в генотерапії . Тому що багато хвороб закладені на генетичному рівні. Саме в гені закладена схильність до багатьох хвороб або стійкість до них. Багато вчених вважають, що в XXI столітті дуже стрімко буде розвиватися геномна медицина й генна інженерія.