Презентація "Різноманітність видів рослин у природі"

+4
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Різноманітність видів рослин у природі"
Слайд #1
Різноманітність видів рослин у природі
Виконала
Учениця 11-А класу
Слободецька Віта


Слайд #2
Всі рослини поділяються на:
Водорості;
Мохи;
Хвощі;
Папороті;
Хвойні;
Квіткові.


Слайд #3
Водорості
Водорості — мешканці води. Вони живуть у водоймах з прісною водою і в солоній воді морів і океанів. Водорості дуже різноманітні.
Тіло водоростей буває у вигляді кульки, пластинки, ниток. Вони не мають справжніх органів: кореня, стебла, квіток, плодів з насінням.
Зелені водорості живуть біля поверхні води, куди проникає сонячне світло. Вони поглинають з води вуглекислий газ, а виділяють кисень.
Водоростей у морях і океанах дуже багато. Вони постачають нашій планеті кисень, який виробляють у процесі живлення. Він розчиняється у воді, ним дихають всі рослини і тварини водойм, а також виділяється у повітря, і ним дихають усі живі організми.
У морі росте морська трава зоспера, яку використовують на корм худобі.
Люди використовують ламінарію як продукт харчування та у косметичній галузі.
Агар –використовують при виготовленні мармеладу, зефіру, желе, цукерок.


Слайд #4


Слайд #5
Мохи
Мохи — невеличкі рослини, що ростуть у вологих лісах, на болотах. У них є стебло і листки, але немає кореня, квіток, плодів з насінням. Нові рослини виростають з дуже дрібних коричневих спор, які утворюються у коробочках на верхівках рослин.
 Мохи мають дивовижну витривалість. Вони витримують висушування навіть протягом кількох років, швидко оживаючи при зволоженні. Разом з тим вони спроможні переносити і довготривале затоплення, і значні температурні коливання.
Найпоширеніші в Україні мохи – сфагнум і зозулин льон.


Слайд #6


Слайд #7
Хвощі
Багаторічні трав'янисті рослини, які походять від давніх велетенських хвощів, що росли на Землі мільйони років тому. Розмножуються за допомогою спор, бо квіток і плодів з насінням не мають. Ростуть на луках.


Слайд #8
Папороті
Мільйони років тому були велетенськими деревами і утворювали на Землі дрімучі ліси. Зараз це багаторічна трав'яниста рослина.
Папороть квітів не має, тому розмножується спорами або кореневищем.


Слайд #9
Хвойні рослини
Хвойні рослини мають усі органи, крім квіток і плодів.
Листя у вигляді хвої. Насіння утворюється у шишках.
Хвойні рослини  - це дерева і кущі.
До хвойних дерев належать ялина, сосна, модрина (єдине хвойне дерево, яке на зиму скидає хвою), смерека.
До хвойних кущів належить тис ягідний, ялівець звичайний.


Слайд #10


Слайд #11
Квіткові рослини
Найбільш чисельна група рослин. Всі квіткові рослини мають корінь, стебло, листки, квітки, плоди з насінням. Серед квіткових рослин є дерева, кущі, трав'янисті рослини.


Слайд #12
Різноманітність тварин у природі


Слайд #13
Тварини:
Ссавці;
Комахи;
Земноводні;
Птахи;
Плазуни;
Риби.


Слайд #14
Ссавці
Ссавці — клас теплокровних хребетних тварин, які характеризуються високим розвитком кори великих півкуль головного мозку, наявністю молочних залоз та волосяного покриву. Ссавці опанували усі середовища життя включаючи водне і повітряне.


Слайд #15
Комахи
Комахи — клас членистоногих тварин з підтипу трахейнодихаючих. Найчисельніший і найрізноманітніший клас в усьому тваринному царстві.


Слайд #16
Земноводні
Земноводні або амфібії — найменший за кількістю видів (близько 6 тисяч) клас наземних хребетних.  У процесі еволюції були першими наземними хребетними.


Слайд #17
Птахи
Клас  теплокровних яйцекладних вищих хребетних тварин, які пересуваються на двох ногах, а їхні передні кінцівки перетворилися на крила.


Слайд #18
Плазуни
Плазуни - холоднокровні, переважно наземні, хребетні тварини, розмноження і розвиток яких відбувається на суходолі (навіть у мешканців водойм). Це пов'язано з тим, що яйця плазунів, на відміну від риб і земноводних, оточують захисні яйцеві і зародкові оболонки.


Слайд #19
Риби
Риби — парафілетична група водних хребетних тварин, зазвичай холоднокровних із вкритим лусками тілом та зябрами, наявними протягом всього життя. Активно рухаються за допомогою плавців або руху всього тіла. Риби поширені як в морських, так і в прісноводних середовищах, від глибоких океанічних западин до гірських струмків.


Слайд #20