Презентація "Засоби захисту шкіри"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Засоби захисту шкіри"
Слайд #1
Засоби захисту шкіри
Ткач А.
Норд Ю.
10-В


Слайд #2
Звичайні засоби захисту шкіри
— це предмети одягу та взуття, що можуть бути у кожної людини. Найпростішим засобом захисту шкіри є робочий одяг (спецівка) — куртка і штани, комбінезони, халати з капюшонами, зшиті з брезенту, вогнезахисної чи прогумованої тканини або грубого сукна. 


Слайд #3
Призначення
Вони не тільки захищають шкіру від радіоактивних речовин і бактеріологічних засобів, а й не пропускають протягом деякого часу краплиннорідкі отруйні речовини. Одяг з брезенту захищає від отруйних речовин (взимку — до 1 год, влітку — до ЗО хв).


Слайд #4
Із предметів побутового одягу найпридатнішими для захисту шкіри
є плащі і накидки з тканини прогумованої або вкритої хлорвініловою плівкою, зимові речі — пальта з грубого сукна або драпу, ватянки тощо. Від краплиннорідких ОР пальто із сукна або драпу разом з іншим одягом захищає: взимку — до 1 год, влітку — до 20 хв; ватянка — до 2 год. Для захисту ніг потрібні гумові чоботи, боти, калоші: вони не пропускають краплиннорідкі ОР до 3—6 год. На руки треба надягти гумові або шкіряні рукавиці.


Слайд #5
Одяг слід
застібнути на всі ґудзики, гачки або кнопки, комір підняти, поверх нього шию обв'язати шарфом чи хусткою; рукава обв'язати навколо зап'ястків тасьмами; штани випустити поверх чобіт (бот) і знизу зав'язати. Щоб посилити герметичність одягу, застосовують спеціальні клапани, що закривають розрізи піджаків або курток на грудях, пришивають клини у місцях розрізів на рукавах, штанах. Можна пошити капюшон з цупкої тканини або синтетичної плівки для захисту шиї і голови


Слайд #6


Слайд #7


Слайд #8
Звичайний одяг просочують спеціальним розчином, щоб не проникали пари й аерозолі отруйних речовин
Для цього треба: 250—300 г мильної стружки або подрібненого господарського мила розчинити у двох літрах нагрітої до 60—70°С води, долити 0,5 л олії і, підігріваючи, перемішувати протягом 5 хв до утворення емульсії. Комплект одягу покласти у таз і залити гарячим розчином. Потім трохи викрутити і висушити. Підготовлений у такий спосіб одяг можна надягати на натільну білизну. Розчин не шкодить тканині, не подразнює шкіру.


Слайд #9
Спеціальні засоби захисту шкіри за принципом захисної дії діляться на ізолюючі і фільтрувальні.
Ізолюючі засоби захисту шкіри виготовляються з повітронепроникних матеріалів — спеціальної еластичної і морозостійкої прогумованої тканини. Вони можуть бути герметичними і негерметичними. Герметичні засоби захисту закривають усе тіло


Слайд #10
До ізолюючих засобів захисту шкіри належать: захисний комбінезон (костюм), легкий захисний костюм Л-1 і загальновійськовий захисний комплект.
Захисний комбінезон складається із зшитих в одне ціле куртки, штанів і капюшона. Захисний костюм відрізняється від комбінезона тим, що ці три частини виготовлені окремо


Слайд #11


Слайд #12
У комплект захисного комбінезона і костюма входять:
підшоломник, гумові чоботи і гумові рукавиці. Захисні комбінезони і костюми випускають трьох розмірів:
1-й — для людей зростом до 165 см,
2-й — від 165 до 172 см;
3-й — вище 172 см.


Слайд #13
Легкий захисний костюм Л-1 складається із
сорочки з капюшоном, штанів, пошитих разом з панчоха-ми, двопальцевих рукавиць і підшоломника. Його розміри аналогічні розмірам захисного комбінезона (костюма).


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16
Загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК) складається із
захисного плаща з капюшоном,
захисних панчох,
рукавиць.


Слайд #17
Плащі випускаються п'яти розмірів:
1-й —для людей зростом до 165 см,
2-й — від 165 до 170 см,
3-й — від 171 до 175 см,
4-й — від 176 до 180 см,
5-й — вище 180 см.


Слайд #18
До фільтрувальних засобів захисту шкіри належить захисний фільтрувальний одяг (ЗФО-58Х
що складається з комбінезона особливого покрою, онуч, чоловічої натільної білизни і підшоломника (мал. 307). Крім того, у комплекті є онучі для захисту шкіри на ногах від подразнення. ЗФО-58 застосовується у комплекті з протигазом, гумовими чобітьми і рукавицями.


Слайд #19


Слайд #20
Висновок
Шкіра дуже важлива , тому її треба захищати ві д будь-яких подразників тим паче від отруйних. І для цього придумали багато спеціальних захисних костюмів різного призначення розміру та з різних типів тканин.