Презентація "Основні групи інфекційних захворювань"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Основні групи інфекційних захворювань"
Слайд #1
Основні групи інфекційних захворювань. Профілактика інфекційних захворювань


Слайд #2
 Клінічна картина інфекційних захворювань
Всі інфекційні захворювання, залежно від локалізації збудника в організмі, можна умовно поділити на чотири основні групи.


Слайд #3
1. Інфекції дихальних шляхів.
2. Кишкові інфекції.
3. Інфекції кровоносної системи.
4. Інфекції поверхневих шкірних покривів і слизових оболонок


Слайд #4
Перебіг будь-яких інфекційних захворювань поділяють на кілька періодів:
І. Інкубаційний.
ІІ. Продромальний.
III. Розвиток хвороби.
IV. Згасання хвороби


Слайд #5
І. Інкубаційний. Це час з моменту потрапляння збудника в організм людини до початку розвитку перших симптомів захворювання. В цей час збудник прихований в організмі і виявити його можна тільки за допомогою лабораторних обстежень. Тривалість цього періоду неоднакова для різних збудників і може бути від кількох годин чи днів, як, наприклад, грип, малярія, дизентерія, до кількох місяців і навіть років (СНІД).


Слайд #6


Слайд #7
ІІ. Продромальний. Цей період триває від кількох годин до кількох днів, тобто від появи перших ознак захворювання до розвитку типових симптомів, характерних для кожного виду збудника. В цей період хворі відчувають загальну слабкість, головний біль, біль у суглобах, скаржаться на відсутність апетиту. Починає підвищуватися температура.


Слайд #8
III. Розвиток хвороби. Може тривати кілька днів чи тижнів. Проявляються і посилюються симптоми, характерні для окремої хвороби. Температура тіла висока, сильний головний біль, спостерігаються зміни у внутрішніх органах, змінюється формула крові, можлива поява сипу на шкірі тощо. Цей період найнебезпечніший для хворого і оточуючих, оскільки кількість збудника в організмі досягає максимуму.


Слайд #9
IV. Згасання хвороби. Відбувається по-різному. Може закінчитися повним одужанням або перейти у хронічну форму. У деяких випадках настає смерть.


Слайд #10


Слайд #11
Всім інфекційним захворюванням властива циклічність, крім того, збудники особливо небезпечних захворювань характеризуються високою мінливістю і стійкістю в навколишньому середовищі.


Слайд #12


Слайд #13
Епідемія — масове розповсюдження захворювань, пов'язаних з поширенням одного виду збудника. Якщо епідемія охоплює кілька країн або цілий континент, її звуть пандемією.


Слайд #14
Епідемія розвивається тільки за умови наявності трьох факторів:
джерела інфекції;
механізму передачі збудника;
людей, які піддаються захворюванням


Слайд #15


Слайд #16
Карантин — це комплекс режимних, адміністративних і санітарно-епідеміологічних заходів, спрямованих на попередження поширення хвороб і ліквідацію осередка зараження.


Слайд #17


Слайд #18
Медичний персонал, який працює з хворими, повинен бути одягнений в спеціальні протимікробні костюми, що є попередженням внутрішнього поширення інфекції у лікарнях, поліклініках та інших медичних закладах.


Слайд #19


Слайд #20


Слайд #21
Дезінфекція — це комплекс спеціальних заходів щодо знищення збудників заразних захворювань у навколишньому середовищі. Розрізняють профілактичну, поточну і завершувальну дезінфекції.


Слайд #22


Слайд #23
Щодо третього фактора (наявність людей, схильних до захворювань), то застосовують ряд заходів для створення штучного імунітету проти інфекційних хвороб.


Слайд #24
Прохання вагітних та людей із слабкою психікою прибрати від екрану
(16+)


Слайд #25
Ангіна


Слайд #26


Слайд #27
Дякую за увагу