Презентація "Віруси"

+3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Віруси"
Слайд #1
Віруси
Підготувала учениця 10 класуАвдєєнко Ада


Слайд #2
План:
Загальне поняття
Будова вірусів
Вірус як живий організм
Поширені вірусні захворювання


Слайд #3
Загальне поняття про віруси
Віруси  — неклітинні форми живих організмів , які складаються з нуклеїнової кислоти (ДНК або РНК) і білкової оболонки, зрідка включаючи інші компоненти (ферменти, ліпідні оболонки тощо).


Слайд #4
Будова вірусів
Розміри більшості вірусів коливаються від 10 до 300 нм. У середньому віруси в 50 разів менші за бактерій. Їх неможливо побачити у оптичний мікроскоп, тому що їх розмір менший за довжину світлової хвилі.


Слайд #5
Віруси займають екологічну нішу облігатних внутрішньоклітинних паразитів, розмножуючись тільки в живих клітинах, вони використовують їхній ферментативний апарат і переключають клітину на синтез зрілих вірусних часток — віріонів. Поширені всюди. Викликають хвороби рослин, тварин і людини


Слайд #6
Віруси складаються з різноманітних компонентів:
серцевина — генетичний матеріал (ДНК або РНК). Генетичний апарат вірусу кодує від декількох (Вірус Тютюнової Мозаїки) до сотень генів (Вірус Віспи, більше 100 генів). Необхідний мінімум — гени, що кодують вірус-специфічну полімеразу та структурні білки.
білкова оболонка, що називають капсидом. Оболонка часто побудована з ідентичних повторюваних субодиниць — капсомерів. Капсомери утворюють структури з високою симетрією.
додаткова ліпопротеїдна оболонка. Ліпідна оболонка походить з плазматичної мембрани клітини-хазяїна та зустрічається в порівняно складних вірусів (вірус грипу, вірус герпесу). Цілком сформована інфекційна вірусна частка називається віріоном.


Слайд #7


Слайд #8


Слайд #9
Вірус як живий організм
Те, чи можна віруси вважати живими, залежить від прийнятого визначення життя. Зазвичай віруси вважаються живими за «функціональним» визначенням життя, проте не за «структурним». Структурне визначення життя полягає у встановленні списку критеріїв, які відштовхуються від структури організму. Це, між іншим:
розмноження
ріст
обмін речовин
клітинна будова, з рибосомами та іншими органелами
генетичний матеріал, який зберігається у вигляді нуклеїнових кислот
наявність білка і нуклеїнових кислот
рух
На відміну від функціонального визначення, тут не має визначеного набору умов, у більшості таких наборів віруси не задовольняють принаймні одну з таких умов.


Слайд #10
Поширені вірусні захворювання
Вітряна віспа
Вірусний гепатит
Кір
Грип
Гостра респіраторна вірусна інфекція
Синдром набутого імунного дефіциту (СНІД)


Слайд #11
Джерела інформації
Авторський колектив, за ред. В.П. Широбокова Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія. — Вінниця: Нова Книга, 2011. — 952 с. — 2000 прим. —ISBN 978-966-382-325-6
Arshan Nasir, Kyung Mo Kim and Gustavo Caetano-Anolles 2012, 12:156 doi:10.1186/1471-2148-12-156


Слайд #12
Дякую за увагу!