Презентація "Терміти"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Терміти"
Слайд #1
Терміти


Слайд #2
Терміти (Isoptera) — суспільні комахи з інфракласу новокрилі, які живуть колоніями в особливих спорудах — термітниках, які можуть досягати 10-12 м заввишки і 6 м у діаметрі. Живляться терміти переважно деревиною, тому можуть завдавати шкоди, руйнуючи дерев'яні споруди.


Слайд #3
У світі налічується близько 2500 різних видів термітів. Більшість з них живуть в тропічних областях Африки, Австралії та Америки. Вони годують всіх інших термітів  


Слайд #4
Ці комахи створюють держави, як мурахи чи бджоли. В такій державі живуть "цариця" і "цар", а також безліч робітників і солдатів. Тільки робочі вміють самостійно приймати їжу.


Слайд #5
Деякі вибирають для житла мертві дерева. Інші будують собі житло із землі. На півночі Австралії термітники досягають 6-8 м у висоту - рекорд для тварин Землі. Будівельний матеріал для термітників - земля, слина й екскременти.


Слайд #6
А самі істоти, які споруджують такі високі вежі, не перевищують 2 см. У сухих місцевостях, де умови не дозволяють влаштувати "піраміди", наприклад в Середній Азії, терміти будують гнізда, що йдуть на піщаних грунтах на глибину до 12 м, і буває, що на поверхні землі наявність знаходиться в глибині гнізда термітів непомітно.


Слайд #7


Слайд #8
Робочі терміти


Слайд #9
Солдати


Слайд #10


Слайд #11
Терміти – носориги


Слайд #12
Король


Слайд #13
Королева з “слугами”


Слайд #14
Термітник на дереві