Презентація "Вічнозелені тропічні дощові ліси"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Вічнозелені тропічні дощові ліси"
Слайд #1
Вічнозелені тропічні дощові ліси


Слайд #2
Вічнозелені тропічні дощові ліси розташовані уздовж екватора, в зоні, де 2000-2500 мм / г опадів при досить рівномірному розподілі їх по місяцях. Дощові ліси розташовані в трьох основних сферах: 1) найбільший суцільний масив в басейні Амазонки і Оріноко в Південній Америці; 2) у басейнах річок Конго, Нігеру і Замбезі в Африці і на острові Мадагаскар, 3) Індо-малайської і островів Борнео – Нова Гвінея (рис. 7.3). Річний хід температур в цих областях досить рівний і в ряді випадків знижує сезонні ритми взагалі або згладжує їх.


Слайд #3


Слайд #4


Слайд #5
Тваринний світ
Різноманітність видів тварин можна проілюструвати такими цифрами: на 15 км2 дощового лісу в Панамі налічується 20 000 видів комах, а на такий же території на заході Європи їх усього кілька сотень.З великих тварин тропічних лісів назвемо лише деякі, найбільш відомі: мавпи, ягуари, мурахоїд, лінивець, пума, людиноподібні мавпи, буйвол, індійський слон, павич, папуги, кондор, королівський гриф і багато інДля тропічного лісу характерна висока швидкість еволюції і видоутворення. Багато видів увійшли до складу більш північних спільнот. Тому дуже важливо зберегти ці ліси як «ресурс генів».


Слайд #6


Слайд #7


Слайд #8


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16
Рослинний світ
У дощових тропічних лісах дерева утворюють три яруси: 1) рідкісні високі дерева створюють верхній ярус над загальним рівнем полога, 2) полог, який утворює суцільний вічнозелений покрив на висоті 25-35 м; 3) нижній ярус, який чітко проявляється як густий ліс лише в місцях просвіту в запоні. Трав'яниста рослинність і чагарники практично відсутні. Але зате велика кількість ліан і епіфітів. Видове різноманіття рослин дуже велике – на кількох гектарах можна зустріти стільки видів, скільки немає у флорі всієї Європи (Ю. Одум, 1986). Число видів дерев за різними обліками різному, але, мабуть, досягає 170 і більше, хоча трав – не більше 20 видів. Кількість видів меж'ярусний рослин (ліани, епіфіти і ін) разом з травами налічують 200-300 і більше.


Слайд #17


Слайд #18


Слайд #19


Слайд #20


Слайд #21


Слайд #22


Слайд #23
Клімат
Тропічні дощові ліси — джунглі — формуються в умовах досить вологого та жаркого клімату. Сезонність тут не виражена і пори року розпізнаються за дощовим та відносно сухим періодами.
Середня місячна температура цілорічно тримається на рівні 24° — 26°С і не опускається нижче плюс 18е С. Опадів випадає в межах 1800—2000 мм на рік. Відносна вологість повітря зазвичай перевищує 90%


Слайд #24
КІНЕЦЬ