Презентація "Веслоногі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Веслоногі"
Слайд #1
Веслоногі


Слайд #2
Домен: Еукаріоти
Царство: Тварини
Тип: Членистоногі
Клас: Maxillopoda
Підклас: Веслоногі раки


Слайд #3
Веслоногие ракоподібні, або копепод - підклас ракоподібних класу Maxillopoda. Один з найбільших таксонів ракоподібних .


Слайд #4


Слайд #5
Розміри
Розміри більшості видів становлять від 1 до 10 мм, є більш дрібні інтерстиціальні види і більші (до 2-3 см) глибоководні й паразитичні. Cамая велика паразитична копепод Kroyeria caseyi досягає 6,5 см.


Слайд #6


Слайд #7
Відділи тіла
Тіло копепод ділиться на три Тагме : голову - цефалосому ,груди (торакс) і черевце (абдомен). Тіло копепод може "складатися" навпіл, вигинаючись у сагітальній площині.


Слайд #8
Травна система
Вузький ектодермальний стравохід спрямований від ротового отвору до спинній стороні тіла і назад. Він переходить в розширену ентодермальні середню кишку, яка, поступово звужуючись, тягнеться через всю головогруди і більшу частину черевця. У задній частині черевця середня кишка переходить у коротку ектодермального задню кишку, яка відкривається анальним отвором на задньому краї тельсона, між основами фуркальних гілок.


Слайд #9
Дихальна система
У копепод повністю відсутні спеціальні органи дихання, що досить незвично для членистоногих. Дрібні розміри і велика кількість виростів, що збільшують відносну площу поверхні, а також дуже невелика товщина хітинового покриву дозволяють копепод дихати всією поверхнею тіла.


Слайд #10
Рух і пристосування до життя
Багато копепод - типові представники зоопланктону, що мають характерні адаптації до життя в товщі води. Це насамперед пристосування, що дозволяють утримуватися в товщі води з мінімальними витратами енергії: дрібні розміри (за рахунок цього збільшується відносна площа поверхні і відношення величини сили тертя до маси тіла); наявність збільшують площу тертя об воду виростів (антеннули, щетинки антеннул і Фурко) ; тонкі покриви; запасання жиру, що зменшує щільність тіла.


Слайд #11


Слайд #12
Харчування
Більшість вільноживучих копепод харчуються одноклітинними або дрібними колоніальними водоростями, яких вони фільтрують в товщі води, а також донними діатомовими, бактеріями і детритом, які вони можуть збирати або зіскоблювати на дні.


Слайд #13


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17
Над проектом працювали:Петрушина Катерина