Презентація "Генна інженерія та її досягнення"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Генна інженерія та її досягнення"
Слайд #1
Генна інженерія та її досягнення


Слайд #2
Генна інженерія
Генна інженерія - сукупність прийомів, методів і технологій отримання рекомбінантних РНК і ДНК, виділення генів з організму (клітин), здійснення маніпуляцій з генами і введення їх в інші організми.


Слайд #3
Генна інженерія знаходить широке практичне застосування в галузях народного господарства, таких як мікробіологічна промисловість, фармакологічна промисловість, харчова промисловість і сільське господарство.


Слайд #4
Генна інженерія людини
У застосуванні до людини генна інженерія могла б застосовуватися для лікування спадкових хвороб. Однак, технічно, є істотна різниця між лікуванням самого пацієнта і зміною геному його нащадків.
Нокаутні миші


Слайд #5
Однією з найбільш значущих галузей в генній інженерії є виробництво лікарських препаратів. Сучасні технології виробництва різних ліків дозволяють виліковувати важкі захворювання, або хоча б уповільнювати їх розвиток.


Слайд #6
З розвитком генної інженерії все частіше стали проводити різні досліди над тваринами, в результаті яких вчені домагалися своєрідною мутації організмів.
Так, наприклад, компанія «Lifestyle Pets» створила за допомогою генної інженерії гіпоалергенного кота, названого Ашера ГД. В організм тварини був введений ген, що дозволяв «обходити захворювання стороною».


Слайд #7


Слайд #8
За допомогою генної інженерії дослідники з Університету Пенсільванії представили новий метод виробництва вакцин: за допомогою генетично сконструйованих грибів. В результаті був прискорений процес виробництва вакцин, що може, на думку пенсільванцев, стати в нагоді в разі біотерористичної атаки або спалахи пташиного грипу.


Слайд #9
Як вже згадувалося вище, розвиток генної інженерії не могло не відбитися на виробництві препаратів, що сприяють швидкому одужанню пацієнта. Так, отримані шляхом все тієї ж генної інженерії, бактерії сімейства Clostridium, введені в тіло, ростуть і розмножуються тільки в бідних киснем частинах пухлин, які є найбільш складно виліковними і донині.