Презентація "Коала"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Коала"
Слайд #1
Презентація - наукова робота на тему: «Коала».Цікаві відомості та факти про тварину.


Слайд #2
План
1) Зовнішній вигляд коали.
2) Райони поширення та середовища існування представника.
3) Пристосування в зовнішній та внутрішній будові до умов і середовища існування.
4) Значення тварини у природі та житті людини.


Слайд #3
Коала — рід ссавців з підкласу «сумчасті».
Коала — дрібний звір
довжина його тіла 60-82 см
вага від 5 до 16 кг
хвіст дуже короткий, ззовні непомітний
голова велика й широка, зі сплющеною мордою
вуха великі, закруглені, вкриті густим хутром
очі маленькі
спинка носа безволоса, чорна
є щічні мішки
Волосяний покрив у коали густий і м'який, міцний;
Розміри й забарвлення цієї тварини варіюються залежно від місця проживання.
на спині забарвлення змінюється від світло-сірого до темно-сірого, іноді рудувате або червонувате, черево світліше.


Слайд #4
Ареал поширення та середовище існування
Коали мешкають на східному узбережжі Австралії та в глибину континенту настільки, наскільки вистачає опадів для існування
лісів. Середовище існування наземно-повітряне.


Слайд #5
Пристосування у зовнішній будові
Кінцівки коали пристосовані до лазення — великий і вказівний пальці передніх і задніх кінцівок протиставлені іншим, що дозволяє звірові обхоплювати гілки дерев. Кігті сильні й гострі, здатні витримувати вагу тварини. На великому пальці задніх кінцівок кіготь відсутній.


Слайд #6


Слайд #7
Вживають свіжі молоді пагони. Листя коали ретельно подрібнюють зубами, будова яких має велике значення для цих тварин, та накопичують цю масу за щоками. Зуби коали адаптовані до травоїдного харчування і схожі на зуби інших двурезцових сумчастих. Вони мають гострі різці, щоб обрізати листя прямо у передній частині рота, і відокремлені від шліфувальних зубів широкої діастеми 
Коали живуть в евкаліптових лісах, проводячи майже все своє життя на деревах, пристосуванням до чого є кінцівки. За винятком молока у дитинстві, коали ніколи не п'ють. Вологу отримують з листя екваліптів.


Слайд #8
На землю коала спускаються тільки для того, щоб перелізти на інше дерево. Коали зістрибують з дерева на землю дуже жваво та вміло. Якщо їм загрожує небезпека, то коали дуже швидко тікають до найближчого дерева та швидко на нього залізають. Коали вміють плавати.


Слайд #9
Пристосування у внутрішній будові
Евкаліпт містить в собі деякі отруйні речовини а молоді пагони сильну кислоту. Щоб не отруїтися, коали вибирають в їжу тільки ті види евкаліптів, які містять менше фенольних сполук. Як наслідок, з 800 видів евкаліпта коали харчуються всього 120 видами. Вибирати підходящу їжу коалам, мабуть, допомагає розвинений нюх.


Слайд #10
Травна система коал встановлена таким чином, що він може харчуватися тільки листям евкаліпту, а отже боротьба за харчування з іншими тваринами не відбувається і коали можуть легко здобути їжу. В шлунку коал є бактерії, які нетралізують токсини що містяться в  евкаліптовій олії. Також саме травна система, і зокрема печінка знешкоджує отруту евкаліптового листя.


Слайд #11
Значення коал для людини є незначним. Звичайно, ці милі звірки приносять людям естетичне задоволення. Але, багато мисливців полюють і винищують коал. Їхнє хутро дуже цінне. Сьогодення є іншим. Тепер створено багато науково-дослідних програм, щоб допомогти захистити коал і їх середовище перебування. Найближчих 100 років коал не чатує небезпека.Шкоди ці чудові звірі не приносять.
Значення коал


Слайд #12