Презентація "Найбільші епідемії та пандемії"

+7
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Найбільші епідемії та пандемії"
Слайд #1
Найбільші епідемії та пандемії


Слайд #2
Епідемія-рівень захворюваності, що значно перевищує звичайний або виникає там, де раніше хвороби не було. Епідемії притаманне розповсюдження в межах однієї популяції (наприклад, населення країни.
Пандемія  — епідемія, що характеризується поширенням інфекційного захворювання на території усієї країни, територію сусідніх держав, а в окремих випадках і багатьох країн світу. Характеризується відсутністю імунітету в людства, або сироватки. Серед інфекційних захворювань, які набирали масштабу пандемії чума, холера, грип.


Слайд #3
Грип «іспанка» (1918 – 1919 рр.)
Найжорстокіша епідемія грипу, котра, ймовірно, почалася в Америці й поширилась на решту континентів.
швидкому розповсюдженню сприяла:
За підрахунками, ця пошесть за півроку забрала від 50 до 100 млн. життів.


Слайд #4
Малярія
Малярія щорічно викликає близько 350—500 мільйонів випадків захворювання і приблизно 1,3-3 мільйонів смертей людини — як мінімум одна смерть кожні 30 секунд. Африка на південь під Сахари відповідає за 85-90% цих випадків , значна більшість з яких відбуваються в дітей віком до 5 років. Смертність, як очікується, зросте вдвічі протягом наступних 20 років


Слайд #5
Сучасні дані щодо малярії приведені нижче:


Слайд #6
Знищення комарів за допомогою ДДТ


Слайд #7
Поліомієліт
Поліомієліт  — дитячий спинномозковий параліч, гостре вірусне захворювання, яке зумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку поліовірусом та характеризується переважною патологією центральної нервової системи.
Чоловік з атрофованою правою нижньою кінцівкою внаслідок перенесенного поліомієліту
2002 року в Нью-Йоркському університеті було створено перший синтетичний вірус поліомієліту.


Слайд #8
На фото зображена дитина, якій проводиться вакцинація проти вірусу поліомієліту


Слайд #9
Недавні випадки поліомієліту


Слайд #10
Холера
Холе́ра  — антропонозне інфекційне захворювання, викликане холерними вібріонами, їхніми токсинами, що проникають через рот у травний тракт здорової сприйнятливої людини, супроводжуване зневодненням організму.
Холерний вібріон
Цю хворобу викликає холерний вібріон, що заражає продукти і питну воду. Перша епідемія розпочалась у Калькутті й швидко сягнула масштабів пандемії, розповсюдившись по Індії, Європі та Росії. Лише серед англійських військових (Калькутта була на той час столицею британської корони в Індії) втрати сягнули 100 тис. Кількість же усіх загиблих невідома.   Відтоді було сім спалахів епідемії холери, останній датується 1961 роком. За даними ВООЗ, у 1999 році від холери загинули 9 тис. людей.


Слайд #11
Натуральна віспа
 1122 р. до н.е.
 Віспа
 Уперше згадується в давньокитайських джерелах
Ві́спа — вірусне захворювання, збудник віспи — складний вірус, він має власну ДНК, розмножується в цитоплазмі клітин. В наш час віспа людини ліквідована за допомогою вакцинації.
У наш час натуральна віспа у світі ліквідована. Однак існує можливість внутрішньолабораторного зараження при проведенні наукових досліджень з подальшим розповсюдженням хвороби.
 1492 р.
 Віспа
 Колумб висадився в Америці. Декілька мільйонів індіанців померли від епідемій хвороб, завезених у Новий Світ європейцями
 1788 р.
  Віспа
 Англійський флот, доставляючи арештованих в Австралію, завозить туди віспу. В результаті смерть наздогнала кожного третього аборигена
 1967 р.
 Віспа
 На земній кулі – близько 10 мільйонів хворих і два мільйони померлих. ВООЗ починає великомасштабну акцію вакцинації
 1977 р.
  Віспа
 У Сомалі відзначені останні у світі хворі віспою


Слайд #12
Епідемії одна із найважливіших проблем людства, і тільки спільними зусиллями ми зможемо розв’язати їх