Презентація "Надряд Кільогруді птахи"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Надряд Кільогруді птахи"
Слайд #1
Надряд Кільогруді птахи
Ряди:
Лелекоподібні- 118 видів; Журавлеподібні – 62види; Гусеподібні – 150 видів.


Слайд #2


Слайд #3


Слайд #4
Ряд Лелекоподібні
118 видів


Слайд #5
Лелека білий


Слайд #6
Лелека чорний


Слайд #7
Сіра чапляСлайд #8
Марабу


Слайд #9
Ряд Журавлеподібні
62 види


Слайд #10
Журавель степовий


Слайд #11
Лиска


Слайд #12
Ряд Гусеподібні
150 видів


Слайд #13
Гуска сіра


Слайд #14
Лебідь кликун


Слайд #15
Крижень


Слайд #16
Гага звичайна


Слайд #17
Ряд Соколоподібні
Соколоподібні або денні хижі птахи  (Falconiformes)— ряд птахів підкласу кілегрудих. Ряд включає у себе хижих птахів, багатьом з яких зараз загрожує вимирання. Більшість соколоподібних птахів середнього розміру: довжина тіла 30-60 см, маса від 200 г до 1,2 кг. Найбільші (андський та каліфорнійський кондори, чорний гриф) мають довжину тіла 110-115 см, розмах крил до 2,5-3 м, масу 8-12 кг; у найдрібніших (сокіл-крихітка) довжина тіла 14-15 см, маса близько 35 г. Можуть, у повітрі, розвинути швидкість до 100 км/год


Слайд #18
Характеристика
Для цих птахів характерно гачкоподібний дзьоб, восковиця при основі наддзьобка, сильні пальці та гострі загнуті кігті (виключення - падальщики та птах-секретар ). Поширені на усіх континентах, крім Антарктиди; відсутні на невеликих океанічних островах. Переважна більшість живляться тваринною їжею, активно ловлять живу здобич(переважно хребетних тварин) або живляться падалю. Ведуть денний спосіб життя, тому, на відміну від сов їх нерідко називають денними хижими птахами(Моногами).


Слайд #19
Корисний птах
Соколи - корисні птахи і підлягають охоронні та ретельному збереженню, особливо це стосується сокола – сапсана. З цим птахом у людини велика дружба, тому, що з ним люди ходили на полювання.


Слайд #20
Сапсан. Ознаки
Сапсан – великий сокіл, масою до 1,5 кг. Самка майже на одну третину більша від самців. Свої гнізда сапсани не будують, а використовують старі гнізда круків. Інкубація триває чотири тижні. Самець і самка при насиджені – чергуються. Пташенята напівгніздові, зрячі і вкриті пухом. Починають літати і здобувати їжу у півторамісячному віці. При полюванні соколи орієнтуються зором. Сапсан бачить здобич за кілометр. Атакує свою жертву з швидкістю 70 – 100 м/сек., чітко її бачить.


Слайд #21
Балабан. Ознаки
Маса тіла: 800–1100 г, довжина тіла: 48–57 см, розмах крил: 110–125 см. У забарвленні лише вікові відмінності. У дорослого верх сірувато-бурий, пера зі світлою облямівкою, голова білу-вата з бурими рисками, низ білуватий з поздо-вжніми бурими смугами, дзьоб сірий, восковиця і ноги жовті. Молодий птах зверху темніший, знизу плямистіший, восковиця і ноги блакитно-сірі.


Слайд #22
Боривітер степовий. Ознаки
Маса тіла — 150–210 г, довжина тіла — 29– 32 см, розмах крил — 58–72 см. У дорослого самця спина і більша частина верху крил руді, голова, смуги на крилах, надхвістя і хвіст зверху сірі, на верхівці хвоста чорна смуга; низ рудуватий з чорними плямами і рисками; махові пера чорно-бурі; дзьоб блакитно-сірий, восковиця і ноги жовті, очі темно-коричневі. Доросла самка і молодий птах зверху іржасті з темно-бурими плямами; знизу вохристі з бури-ми плямами. Від боривітра звичайного самка і молодий птах відрізняються кольором кігтів: у боривітра степового кігті білі.


Слайд #23
Скопа. Ознаки
Маса тіла — 1,1–2 кг, довжина тіла — 55–70 см, розмах крил — 145–170 см. Самка за розмірами дещо більша від самця, за забарвленням не відрізняється. Хижий птах, більший за середні розміри. Верх бурий з невеликою плямистістю; низ білий. Крила знизу сірувато-білі з чорними кінцями і темними смугами. Хвіст світлий, короткий, з темними смугами.


Слайд #24
Будування гнізда
Соколоподібні – гніздові птахи. Один раз у кілька років вони будують гніздо. Самці у соколоподібних дуже дбайливі: у гніздовий період вони годують не лише пташенят, але й самку.
Більшість соколоподібних перелітні птахи.


Слайд #25
Отже, соколоподібні нехай і хижі птахи, але багато з них є санітарами лісу і допомагають багатьом людям


Слайд #26
Червона книга України
Лелека чорний Червоновола козарка
Коровайка Лебідь малий
Косар Огар
Чапля жовта Гоголь
Степовий журавель Гага звичайна
Сірий журавель


Слайд #27
Кільогруді птахи
Добре розвинені крила.
Пера мають стовбур та опахала.
4 пальці, три з них спрямовані вперед, один – назад.
Кістки полегшені, з повітряними порожнинами, на грудині високий кіль.