Презентація "Нанотехнології"

+3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Нанотехнології"
Слайд #1
нанотехнології


Слайд #2
Нанотехнології
Нанотехнологія - область прикладної науки і техніки, що займається вивченням властивостей об'єктів і розробкою пристроїв розмірів порядку
10-9 м або 10 нм.
Нанотехнології - це технології маніпулювання речовиною на атомному і молекулярному рівні при з метою створення нано структур, нано пристроїв і матеріалів зі спеціальними властивостями.


Слайд #3
Річард Фейнман стояв біля витоків нанотехнологій він пропонує безліч різних формулювань? Вперше термін "нанотехнологія" вжив Норіо Танігучі в 1974 році? У 1980-х роках цей термін використав Ерік К. Дрекслер, особливо в своїй книзі "Машини створення: гряде ера нанотехнології", яка вийшла в 1986 році.


Слайд #4
Невеликий рейтинг
Нанотехнологіями сьогодні активно займаються приблизно в 50 країнах. Лідирують США, Японія, Південна Корея, ФРН. Росія займає місце у другій десятці. Але за кількістю публікацій з нанотематіке ми на почесному 8-му місці


Слайд #5
Індустрія нанотехнологій
У 2005 році обсяг «нанотеха» становив 0,3 відсотка від світового ВВП. У 2008 році вже 2 відсотки. Світові експерти прогнозують зростання наноіндустрії до 2010 року в обсязі, що перевищує трильйон доларів.


Слайд #6
Нанотехнології, які ми використовуємо в житті


Слайд #7
Вуглецеві нанотрубки (ВНТ)


Слайд #8
Використання нанотехнологій в медицині
Американці створили матеріал, що імітує справжню кісткову тканину. Застосувавши метод самосборки волокон, що імітують природний колаген, вони «посадили» на них нанокристали гидрооксиапатита. А вже потім на цю «шпаклівку» приклеювалися власні кісткові клітки людини - таким матеріалом можна заміщати дефекти кісток після травм або операцій.


Слайд #9
ВНТ прискорюють зрощення зламаних кісток
Група вчених з Японії, виявила, що при використанні УНТ спільно з морфогенетическими білками кістки часто використовується для полегшення загоєння зламаних кісток, виробництво організмом нової кісткової тканини прискорюється.


Слайд #10
ВНТ у виробництві машин


Слайд #11
Вироби з ВНТ
Вперше нанотехнології стали застосовувати у виробництві модного одягу близько року тому.
З того часу деякі з модельєрів начали співпраця з науковцями для виробництва моделей, так званої, "функціонального одягу". Вона буде відрізнятися від звичної нам не тільки зовнішнім виглядом, але і властивостями тканини з якої вона виготовлена.


Слайд #12
Одяг з вуглецевих нанотрубок
Не потребує прання
У ній неможливо захворіти
Не пропускає шкідливі гази і захищає від сучасної екології
1 кв. метр тканини коштує приблизно 10тис. $


Слайд #13
Комп'ютер в чашці-термосі
Студент-дизайнер Джейсон Форсаж придумав комп'ютер Yuno, вбудований в кружку-термос для кави.
Програмна частина цього гуртки-комп'ютера складатиметься з віджетів, котрі демонструють погоду, дорожню обстановку, біржові котирування, електронну пошту і т.д.


Слайд #14
Компанія Nokia і фахівці з Кембріджського університету недавно показали цікаву новинку - розтягується мобільний телефон Morph, зроблений із застосуванням нанотехнологій.


Слайд #15
Супутники теж створені на основі нанотехнологій


Слайд #16
Нанороботи і комп'ютери


Слайд #17
Висновок: Вплив нанотехнологій на життя обіцяє мати загальний характер, внаслідок чого зміниться економіка і будуть порушені всі сторони побуту, роботи, соціальних відносин. Використання інноваційних матеріалів XXI століття дозволить втілювати в реальність самі немислимі проекти. За допомогою нанотехнологій ми зможемо економити час, одержувати більше благ за меншу ціну, постійно підвищувати рівень і якість життя. Камінь спотикання сучасної нанотехнології - неможливість масового виробництва високотехнологічних продуктів.
Результати, що демонструють потенційні можливості нанотехнології, вже досягнуті, але технологій масового виробництва
поки не існує.


Слайд #18
Джерела інформації :
http://www.humanities.edu.ru/index.html
http://myrobot.ru/
http://www.nanonewsnet.ru/
3dnews.ru
http://www.imb.ac.ru/
http://avtonano.ru/index.html
http://www.eimb.ru/…ndex_ru.html
http://www.izvestia.ru/…icle3113047/