Презентація "Пестециди в продуктах харчування"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Пестециди в продуктах харчування"
Слайд #1
Підготувала учениця 10-Б класу
Пестециди в продуктах харчування


Слайд #2
Пестициди
Пестициди – це отруйні хімічні речовини (отрутохімікати), призначені для обробки сільськогосподарських насаджень. Застосовують пестициди в цілях захисту від комах – шкідників, різних хвороб культур, бур’янів і гризунів. 
Мета застосування отрутохімікатів у сільському господарстві, звичайно ж, збереження врожаю культурних рослин.
Сьогодні не одне високопродуктивне сільське господарство не обходиться без застосування пестицидів – це факт


Слайд #3
Найбільш поширені і найефективніші отрутохімікати хлорорганічних, фосфорорганічних і ртутьорганічних груп. У сільському господарстві пестициди застосовують у різних видах і субстанціях – порошок, газ, емульсія, аерозоль, розчин.


Слайд #4
За підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, наслідки наявності пестицидів у продуктах харчування призводять до 2 мільйонів випадків отруєння. В людський організм вони потрапляють кількома шляхами: через дихальні шляхи, через шкіру і з продуктами харчування. Так, хлорорганічні пестициди застосовують у боротьбі зі шкідниками овочевих і зернових культур, плодових дерев, виноградників. Відзначається їх підвищена стійкість до навколишнього середовища, деякі з цієї групи пестицидів, були знайдені після 4-12 років в грунті, після їх застосування.Потрапивши в організм людини, вони накопичуються в жирових відкладеннях. Періодичне потрапляння до організму людини, навіть у незначних дозах призводить до хронічного отруєння.


Слайд #5
Вчені провели 89000 тестів, щоб виявити найбільш забруднені пестицидами овочі і фрукти.1. Лідером цього списку є стеблової селера, тобто він виявився найбільш забрудненим з усіх рослин. Стебла селери зберігають до 13 видів пестицидів.2. У болгарському перці також було виявлено багато пестицидів.3. Чимало їх і в шпинаті.4. Від перців і шпинату не відстає і картопля.5. Всіма улюблена полуниця також містила до 13 видів пестицидів.6. Виявлені пестициди були і в персиках.7. Яблука також містили пестициди, особливо в шкірці і насінні.8. Автори дослідження не рекомендують їсти не органічну вишню і черешню, так як в цих ягодах можуть міститися пестициди, а ягоду можна почистити.Треба намагатися купувати органічні продукти з цього списку.Якщо немає органічних продуктів, то купувати зовсім не багато, а хворим і не великої кількості цих ягід краще не купувати.Бачите, самі здорові продукти, якщо вони з пестицидами, можуть бути небезпечні для здоров'я людей, не дивлячись на корисні речовини, що містяться в них.


Слайд #6
Чи є захист від пестицидів
Овочі і фрукти піддаються обробці пестицидами. Рекомендується дотримувати наступні правила, які допоможуть знизити ризик потрапляння в організм пестицидів зі свіжих овочів і фруктів.1. По можливості купуйте продукцію, вирощену з застосуванням екологічних методів.2. Дізнайтеся, звідки надійшла продукція сертифікована ця продукція.3. Ретельно мийте овочі та фрукти. Є пестициди які залишаються на поверхні, але є й такі, які проникають всередину плоду.4. Очистіть шкірку. Цим ви видалите ті пестициди, які збираються на шкірці. Правда, при цьому віддаляється частина цінних корисних речовин.5. Будьте активні й наполегливі у своєму бажанні харчуватися екологічно чистими продуктами, говоріть про це людям, несіть їм інформацію.6. Відмовляйтеся від покупок в магазинах, які не надають інформацію про овочах і фруктах, країні-виробнику і т.д.